mar

Nikola Šuhaj v DJZ v Prešove

ns miniNikola Šuhaj (1898 - 1921) bol podľa jedného názoru podkarpatský národný hrdina, podľa iného zločinec, ktorý sa vzpieral spravodlivosti. Ale vďaka knihe Ivana Olbrachta, vydanej prvýkrát v roku 1933, sa Nikola Šuhaj stal legendou. Pravdepodobne pomery v tejto dobe a Nikolova túžba po slobode a nezávislosti ho prinútili k zbojníckemu životu. Hlavnými atribútmi šuhajovskej legendy sú nezraniteľnosť, láska k Eržike a horám, zmysel pre spravodlivý súd. Aj naši ôsmaci sa mali možnosť prostredníctvom divadelného muzikálu oboznámiť s jeho životom na pôde Divadla Jonáša Záborského 21.3.2019. A tu sú ich odozvy.

Predstavenie ma veľmi zaujalo. Spájali sa tam rôzne druhy tanca aj umenia. Libreto samé o sebe nie je až také zaujímavé, ale predstavenie bolo dobre spracované, hlavne po hudobnej stránke. Herci podali úctyhodný výkon. (D.Vardžik VIII.B)
Divadelné predstavenie sa páčilo asi každému. Bolo veľmi zaujímavé a napínavé. V pozadí boli prepracované kulisy a hrali tam výborní herci a tanečníci. Najviac sa mi páčili tanečníčky a ich krásne choreografie, v ktorých boli nielen prvky baletu, no aj ľudových tancov. (A.Ruščáková VIII.B)
Divadelné predstavenie bolo vcelku úžasné. Hneď od začiatku na mňa ponaskakovali zimomriavky pri výstreloch z pušiek vojakov. Páčilo sa mi prelínanie dramatických a voľnejších scén. Humor v predstavení nechýbal. Boli tam krásne kulisy a úžasná atmosféra. Divadelné predstavenie bolo pre mňa jedno z najsilnejších umeleckých zážitkov. (A.Kandalová VIII.B)
Tento muzikál bol veľmi príjemný a zaujímavý. Veľmi pekný a ľahko pochopiteľný dej. Chválim hercov za super výkon. Odporúčam každému. (P.Olejarník VIII.B)