mar

Besedy o období dospievania

dospievanie miniDňa 13. 3. 2019 sa na našej škole konali dve prednášky. Pre dievčatá 7. ročníka pod názvom „Čas premien“ a pre chlapcov „Na štarte k mužnosti“. Boli zamerané na obdobie života plného zmien, fyzických i psychických, keď sa z dieťaťa stáva pomaly dospelý človek – obdobie dospievania.
Pani lektorka, Ing. Šutá zo spoločnosti MP Education, s.r.o., nám predstavila správny fyzický, psychický a sociálny vývoj človeka v tomto náročnom období dospievania.
Rozprávali sme sa o anatómii ľudského tela, vhodnej životospráve, hygienických návykoch, činnosti hormónov v období puberty, správnom vnímaní seba a o iných zaujímavých záležitostiach.

Je dôležité, aby človeku v tomto období bolo známe, čo sa s ním deje, ako sa má správať a reagovať na zmeny vo svojom tele.
Sme radi, že naši žiaci mali možnosť obohatiť sa užitočnými a pre nich podstatnými informáciami. Nech si dokážu chrániť svoje telo, poznať svoju hodnotu i hodnotu druhých okolo seba.

• img_20190313_080359
  • img_20190313_094124