jún
19

Vranovská desiatka 2017 – detské preteky

V nedeľu 18.júna sa za slnečného počasia na námestí v našom meste uskutočnil 8.ročník bežeckých pretekov Vranovská desiatka. Aj tento rok boli jeho súčasťou preteky pre žiakov materských a základných škôl. Našu školu pod vedením p.uč. F. Minarčika reprezentovali žiaci II. stupňa v jednotlivých vekových kategóriách.

V kategórií 10.-11.ročných žiakov si výborne počínal O. Lehončák (VI.D), ktorý v behu na 600 m obsadil pekné 3.miesto. Na 4. a 5. mieste sa umiestnili žiaci V.B triedy A. Kentoš a O. Ďuraš. Medzi 12.-13.ročnými žiakmi v behu na 800 m sa presadili S. Marcinčin (VIII.A), ktorý obsadil výborné 2.miesto a hneď za ním na 3.mieste dobehol J. Zajac zo VII.B triedy. Suverénne si v kategórií 14.-15.ročných chlapcov v behu na 800 m počínal Daniel Merjavý z IX.C, ktorý systémom „štart – cieľ“ zvíťazil a ukázal všetkým, že vo svojej kategórií je najlepší. O tom svedčí aj jeho 3.miesto v behu na 1000 m, ktoré obsadil na Krajskom kole v atletike v Prešove. Zároveň sa s časom 2:56 min. zaradil na 3.miesto v historických tabuľkách našej školy.
Všetkým blahoželáme a prajeme veľa úspechov v ich ďalšej športovej činnosti.