apr

Deň narcisov

Deň narcisovDeň narcisov je jedinou verejnoprospešnou finančnou zbierkou Ligy proti rakovine, do ktorej sa už niekoľko rokov úspešne zapája aj naša škola. Tento rok pripadol Deň narcisov na piatok -  12. apríla. Keďže ide o významný deň, tak sme sa ako vždy vopred pripravili. Ráno sme si prostredníctvom rozhlasového vysielania všetci pripomenuli cieľ a význam tohto dňa. Interiér školy bol pekne vyzdobený, v priestoroch školy nás oslovovali dobrovoľníčky a ponúkali  nám žltý narcis – kvet symbolizujúci samotnú zbierku, ale i morálnu pomoc a spolupatričnosť s tými, ktorí s ochorením bojujú.

V tento deň sa žiaci štvrtého ročníka zúčastnili zaujímavej besedy, kde sa dozvedeli viac o vzniku a zameraní neziskovej organizácie Liga proti rakovine. Zmerali si sily vo vedomostnom teste a v závere besedy vylúštili zašifrovaný odkaz.

Takto netradične strávená vyučovacia hodina bola príjemným spestrením vyučovania. Žiaci si uvedomili dôležitosť pestovania zdravého životného štýlu ako prevencie pred rôznymi chorobami. Mnohí z nás sa rozhodli podporiť jedinečnú finančnú zbierku tejto neziskovej organizácie. Pripnutý žltý narcis – symbol nádeje na našich šatách vyjadroval spolupatričnosť s ľuďmi bojujúcimi s týmto onkologickým ochorením.

12. apríla mohol pomôcť každý, komu nie je ľahostajný život ľudí trpiacich zákernou onkologickou chorobou – rakovinou. Veríme, že vyzbierané peniaze v sume 229,02 €, ktoré sme odovzdali pani Križovenskej (zástupkyni občianskeho združenia Narcis v našom meste) pomôžu tým, ktorí to najviac potrebujú.

• den_narcisov_01
  • den_narcisov_02