Tretiaci v Prešove

Tretiaci v PrešoveV stredu 19.12.2012 sa žiaci tretieho ročníka vybrali vychutnať si vianočnú atmosféru do Prešova na vianočné trhy. Vyzdobené mesto, nákup malých darčekov pre najbližších, návšteva kostola sv. Mikuláša a spoločne strávený čas bol pre všetkých nezabudnuteľným zážitkom.

dec

Preventívny projekt "Správaj sa normálne"

Správaj sa normálneTento projekt je určený žiakom 5. ročníka základných škôl. Projekt plní nielen informačnú funkciu (poskytuje informácie o Policajnom zbore, jeho úlohách, o predsudkoch a rasizme, dopravnej problematike, o linke dôvery atď.) ale najmä preventívnu funkciu ( poskytuje konkrétne rady deťom ako sa nestať obeťami trestného činu, ako zvládať určité záťažové situácie, kam sa obrátiť o pomoc a pod.). Cieľom projektu je budovanie mostu dôvery medzi políciou, školou, dieťaťom, rodinou a verejnosťou.

Vianočná akadémia

Za zvieratkami do košickej ZOOKrása Vianoc spočíva v ich radostnom očakávaní a rozdávaní a prijímaní lásky. Aj v tomto školskom roku chceli žiaci školy potešiť svojich spolužiakov malým darčekom. Že z toho bol nakoniec veľký dar, sa radovali všetci. Prispela k tomu aj vkusne zrealizovaná výzdoba a zátišie s vianočným stromčekom a slávnostne prestretým stolom pripomínajúcim domov.

Vyhodnotenie pytagoriády

Vyhodnotenie PytagoriádyV dňoch 11. a 12. decembra 2012 sa v priestoroch našej školy súťažilo. V pytagoriáde si v 15-tich úlohách zmerali sily žiaci 3. až 8. ročníka. My Vám prinášame výsledky.

Svätý Mikuláš sa vrátil

Svätý Mikuláš sa vrátil6. decembra školu opäť navštívil svätý Mikuláš, ktorý patrí k najobľúbenejším svätým. Tohto roku sme si ho pripomenuli bez nálepky Santa Clausa či Deda Mráza. O jeho živote sa totiž zachovalo viac legiend ako faktov a my sme sa rozhodli vrátiť k podstate tejto tradície. Hneď ráno sa žiaci v rozhlasovom vysielaní dozvedeli, že sa narodil v polovici 3. storočia v meste Patara v dnešnom Turecku ako jediný syn bohatých a zbožných rodičov. Známym sa stal najmä pre svoju štedrosť a súcit s chudobnými.

dec

Mikuláš s čertom na cestách

Za zvieratkami do košickej ZOOOkresné riaditeľstvo Policajného zboru vo Vranove nad Topľou realizuje popri svojej služobnej činnosti aj veľké množstvo preventívnych aktivít. Dňa 6. decembra 2012 tomu nebolo inak. Vodiči prechádzajúci mestom Vranov nad Topľou mohli na ceste stretnúť žiakov 6. ročníka našej školy s Mikulášom a čertom v ruke, a taktiež aj príslušníkov Policajného zboru. Tí vrámci preventívno-bezpečnostnej akcie dohliadali na dodržiavanie pravidiel cestnej premávky.