feb

Na koncerte "Vzdušné zámky"

Vzdušné zámkyVzdušné zámky bol názov výchovného koncertu, ktorý navštívili naši žiaci 13. februára 2013 v Centre voľného času vo Vranove n.T.. V úvode koncertu sa ujal slova hlavný spevák, pán Boris Lettrich zo žilinskej rockovej kapely Aya, ktorý nás popri kvalitnej hudbe pobavil aj svojím poučným a humorným jazykovým prejavom. Vzdušné zámky sú akýmsi symbolom, ktorý predstavujú imaginárne a prázdne radosti, predstavy ľudí po užití drogy.

Celý koncert bol zameraný na prevenciu proti nebezpečným a životu ohrozujúcim látkam – drogám. Žiaci sa mohli svojím spevom zapojiť do jednotlivých piesní, ktorých texty boli zobrazené na veľkom plátne spolu s príznačnými fotografiami, zvýrazňujúcimi dôsledky drog. Hlavnou myšlienkou koncertu bola naliehavá výzva odmietnuť drogu v akejkoľvek podobe.  Prvý obrázok s názvom Vzdušné zámky jasne poukázal na možnosť slobodnej voľby každého z nás. My a len my určujeme náš život a jeho smerovanie. Najčastejšou drogou, na ktorú zomiera najviac ľudí ročne, je nikotín. Popri tejto legálnej droge je ďalšou najviac používanou drogou alkohol, ktorý ohrozuje široké spektrum ľudí. Znižuje prah pudu sebazáchovy a stáva sa veľmi nebezpečným.

"Svieť nám, naša hviezda svieť...", tak znel refrén poslednej piesne koncertu s prianím, aby naša hviezda svietila v tme. Tou hviezdou je niekto, kto nás má rád a pomôže nám. Štyria speváci nám hudobne odovzdali posolstvo boja proti drogám a poukázali na dôležitosť lásky a rodiny v živote človeka. Kompas života je v našich rukách, preto nedovoľme, aby nás zničila falošná predstava imidžu. Budúcnosť je vo vás, naši milí žiaci, chráňte sa akejkoľvek drogy a snažte sa byť dobrými anjelmi, ľuďmi, ktorí vedia pomáhať iným, a to aj takým spôsobom, že upozornia na nebezpečenstvo drog.

• vzdusne_zamky_01
  • vzdusne_zamky_02