Hlas ŠKD

Hlas ŠKDDňa 25.1.2012 sa v našom školskom klube uskutočnil prvý ročník speváckej súťaže "Hlas ŠKD". Hlavnou organizátorkou a zároveň aj moderátorkou bola p. vych. Margita Jalčová. Do súťaže sa zapojili deti zo všetkých oddelení. Svoj talent predstavili spevom ľudových a detských populárnych piesní. Deti v obecenstve ocenili spevácke výkony svojich kamarátov veľkým potleskom. Porota, ktorej členmi boli p. vych. Danka Rožeková, p. vych. Mária Sopková, p. vych. Ľudmila Gajdošová a za deti Hanka Kocáková, mala veľmi ťažkú úlohu. Všetci súťažiaci spievali veľmi pekne.

Dejepis trochu inak

Dejepis trochu inak18. január je deň, kedy si pripomíname oslobodenie nášho mesta. Pri tejto príležitosti 25. januára 2013 medzi našich žiakov zavítalo Múzeum na kolesách. Jeho pracovníci v 60 minútovom interaktívnom programe zaujímavou formou odpovedali žiakom na otázky týkajúce sa maskovania, uniforiem, výstroja a zbraní z obdobia 2. svetovej vojny. Zároveň im ponúkli obzrieť si  a vyskúšať uniformy, dobové zbrane a artefakty z rokov 1939 – 1945.

Šaliansky Maťko

Za zvieratkami do košickej ZOODňa 24.1.2013 sa v Hornozemplínskej knižnici vo Vranove n.T. konalo okresné kolo súťaže Šaliansky Maťko Jozefa Cígera Hronského. Je to súťaž, ktorá vytvára deťom priestor na rozvoj ich tvorivých schopností, pomáha im nadväzovať kontakty a blízke vzťahy s tvorbou J. C. Hronského. Súťaž je postupová a jej vrcholnou súťažou je celonárodné kolo v Šali. Rozvíja, prehlbuje a upevňuje zručnosti žiakov v umeleckom prednese, vytvára trvalý vzťah k slovenskej ľudovej slovesnosti. Aj naši žiaci sa tejto súťaže zúčastnili a neodišli na prázdno.

Olympiáda v nemeckom jazyku

Olympiáda v nemeckom jazykuDňa 24.1.2013 sa uskutočnil 23. ročník Olympiády v nemeckom jazyku pre školský rok 2012/2013. Obvodového kola ONJ sa zúčastnili dve žiačky našej školy. V kategórií 1A súťažila žiačka VIII.A triedy – Dominika Ongrádyová, ktorá obsadila 2. miesto. V kategórií 1B súťažila žiačka VI.B  triedy – Viera Nemčiková, ktorá taktiež získala 2. miesto.

9. ples školy

• ples_2013_v

=== pre zväčšenie kliknite na obrázok ===

Matematická olympiáda

Matematická olympiádaPracovníci Centra voľného času vo Vranove nad Topľou usporiadali dňa 23.1.2013 obvodové kolo 62. ročníka matematickej olympiády kat. Z5, Z9, to je 5. a 9. ročník ZŠ a príslušných ročníkov osemročných gymnázií. Z našich súťažiacich sa v kategórií Z5 na 1.mieste umiestnil žiak V.A triedy – Rudolf Hrubovský, ktorého pripravovala Mgr. Helena Kajlová. Srdečne blahoželáme a ďakujeme za vynikajúcu reprezentáciu školy!

Olympiáda z anglického jazyka

Olympiáda z anglického jazykaCentrum voľného času vo Vranove nad Topľou zorganizovalo vo štvrtok - 17.1.2013 už 23. ročník Olympiády z anglického jazyka kat. 1A a 1 B. Súťažilo 18 žiakov a to 10 súťažiacich v  kat.1A (žiaci 5.-7. roč.) a 8 súťažiacich v kat. 1B (žiaci 8.-9. roč.). V kategórií 1A sme získali 1. miesto zásluhou  Aleksandra Kaperu, žiaka VII.D triedy. Pripravovala ho Mgr. Helena Demčáková. V kategórií 1B sa na 3.mieste umiestnila žiačka IX.B triedy – Nikola Pačutová, ktorú pripravovala Mgr. Viera Drobňáková.

Obom súťažiacim srdečne blahoželáme!