jún

Cifroško do Bruselu s pánom premiérom

Brussel 2013Je dobré snívať, ale lepšie je snívať a pracovať.
Viera je mocná, ale činy spolu s vierou sú mocnejšie.
Túžba je nápomocná, ale poctivá práca naplnená túžbou je nenahraditeľná.

Thomas Robert Gaines

A Cifroškári opäť snívali...

V stredu 26. júna 2013 sme nasadli do mikrobusu, ktorý mal namierené na bratislavské letisko - smer belgický Brusel. A nebol to len taký obyčajný let. 27. júna 2013 o 12.30 hod. sme leteli vládnym špeciálom s premiérom Róbertom Ficom a jeho delegáciou na palube. Po úspešnom štarte sa k nám pán premiér hneď prihovoril a poprial všetkým príjemný let a kopec zážitkov v Bruseli. Prvý deň sme po skúške programu v sídle Európskej komisie - Berlaymont (jedného so symbolov EÚ) objavovali krásy Bruselu. Navštívili sme Justičný i Kráľovský "Royal" palác, Katedrálu sv. Michala a Guduly, Manneken Pis, Kráľovskú galériu Saint-Huber i nádherne architektonicky spracované historické centrum. Unavený ale plný zážitkov, sme sa po 6-tich hodinach neskoro večer vrátili do hotela, aby sme sa pripravili na ďalši dôležitý deň.

Rozlúčka s deviatakmi

Rozlúčka s deviatakmiDeväť rokov, ráno čo ráno smerovali kroky našich, dnes už bývalých, deviatakov do základnej školy, s ktorou sa 24. júna 2013 rozlúčili. Pri tejto príležitosti sa v školskom átriu našej školy uskutočnil rozlúčkový obrad, na ktorom sa zúčastnil celý učiteľský zbor. V tento deň sa naši deviataci postavili poslednýkrát v sprievode príjemnej hudby pekne upravení, niektorí veselí, iní so slzami v očiach pred svojich učiteľov, aby spolu na krátku chvíľu zaspomínali na roky strávené v tejto škole.

Návšteva skautov

Návšteva skautov17. jún 2013 sa pre štvrtákov niesol v skautskom duchu. Pani učiteľka Mgr. Anna Treľová pozvala svojich kolegov, skautov, z Prešova a tí pre nich pripravili zaujímavé hry zamerané na pohyblivosť, presnosť, odvahu a rýchlosť. Predvedené aktivity sa štvrtákom veľmi páčili. Podobne aj beseda s prezentáciou skautingu, ktorý môžu žiaci realizovať už v ďalšom školskom roku - na II. stupni.

Literárny Kežmarok – opäť celoslovenské prvenstvo

Literárny Kežmarok – opäť celoslovenské prvenstvoV dňoch 13.6.- 14.6.2013 sa v Kežmarku uskutočnilo vyhodnotenie 48. ročníka celoslovenskej súťaže Literárny Kežmarok.
V 1. kategórii – próza, si odniesol krásne 1. miesto Šimon Krišta, žiak III.B triedy, ktorého pripravovala Mgr. Viera Kobielská. Zo 47 prác od 39 autorov porotu upútal a presvedčil jeho  text - Ako čítanka dostala nádchu.

Hlinená krása našimi očami

Hlinená krása našimi očamiDňa 13. júna 2013, v priestoroch veľkej sály Centra voľného času vo Vranove nad Topľou, prezentovali žiaci vranovských škôl svoje umelecké vlohy vytváraním malých umeleckých diel z hliny. Pod ich rukami vznikali nádherné dekoratívne obrazy stromov a domčekov. Našich žiakov sprevádzala Mgr. Helena Borošová. Aj oni prispeli k veľmi dobrej  úrovni súťaže.  Malé dielka porota ohodnotila takto:

Futbal v ŠKD

Futbal v ŠKDFutbal, to je super hra, futbal, ten nás baví,
kto ho hráva, ten je šťastný, silný, zdravý.

V duchu týchto slov detskej pesničky sa  14.6.2013 v ŠKD uskutočnil tradičný futbalový turnaj. Zo všetkých futbaluchtivých detí boli vytvorené 4 rovnocenné družstvá. Medzi futbalistami svoje športové umenie predviedli aj tri futbalistky /K. Kocáková, S. Spišáková a A. Kandalová/.

Aranžovanie kvetov

Aranžovanie kvetovCentrum voľného času vo Vranove nad Topľou zorganizovalo 12.6.2013 súťaž v aranžovaní kvetov. Súťažilo sa v dvoch kategóriách a v dvoch disciplínach. Súťažiaci aranžovali s veľkým nadšením a radosťou. Na zhotovenie aranžmánu mali 60 minút a na drôtenú dekoráciu 45 minút. Našu školu reprezentovala Mirka Illečková zo VII. A triedy, ktorá sa umiestnila na 2. mieste vo svojej kategórii. Blahoželáme!