jún
01

Škola v prírode v Demänovskej doline – Jasná

Škola v prírode v Demänovskej doline – JasnáV dňoch 26.5.2013 až 31.5.2013 sa 66 žiakov štvrtého ročníka zúčastnilo pobytu v Škole v prírode v Demänovskej doline – Jasná.Hneď v nedeľu - cestou do Jasnej - navštívili Demänovskú jaskyňu slobody. Ubytovaní boli v hoteli Junior v Jasnej, v 3 až 4 posteľových izbách, ktoré boli čisto a útulne zariadené. Výchovno-vzdelávacia činnosť prebiehala podľa rozvrhu hodín a výchovno-vzdelávacieho plánu. Keďže bolo premenlivé počasie, 2 vyučovacie hodiny prebiehali v budove a ostatné v prírode.

Výchovno-vzdelávacia činnosť prebiehala podľa rozvrhu hodín a výchovno-vzdelávacieho plánu. Keďže bolo premenlivé počasie, 2 vyučovacie hodiny prebiehali v budove a ostatné v prírode.

Pri turistických vychádzkach sa žiaci oboznamovali s regiónom  Nízkych Tatier, spoznávali faunu a flóru NAPANTu. Učili sa správať vo voľnej prírode, uvedomovali si význam ochrany lesa a uplatňovali svoje vedomosti z rôznych oblastí environmentálnej výchovy.

Počas pobytu spoznávali okolie hotela Junior v Jasnej. Navštívili Horský park Tarzánia, kde si vyskúšali obratnosť a zručnosť pri zdolávaní prekážok. V Tatranskej športovej olympiáde a na Tatranskom jarmoku mohli deti v netradičných disciplínach získať žetóny (tatranské dukáty), za ktoré si nakúpili drobnosti, ktoré pedagógovia získali od rodičov a sponzorov. Popoludní prebiehali rôzne športové a zábavné podujatia, ako pamäťový pretek, hľadanie indiánskeho pokladu, súťaže a turnaje.  Spoločne zabsolvovali aj turistickú vychádzku k Vrbickému plesu.

Večerná činnosť bola zábavná, spojená s tancom, hudobno-pohybovými hrami a rôznymi súťažami.

Cestou domov sa štvrtáci zastavili v starobylej Levoču a na Spišskom hrade.

Správanie žiakov bolo veľmi dobré, vďaka čomu nedošlo k žiadnemu úrazu, ani poraneniu. Aj strava v zdravom prostredí chutila viac ako obyčajne a tak môžeme smelo povedať, že Škola v prírode splnila svoj cieľ. Žiaci mali možnosť pobudnúť v zdravom prostredí, ktorý blahodarne vplýval na ich telesný a duševný vývin.

Mgr. Magdaléna Lozanová
vedúca školy v prírode

 • skola_v_prirode_01
 • skola_v_prirode_02
 • skola_v_prirode_03
 • skola_v_prirode_04
 • skola_v_prirode_05
 • skola_v_prirode_06
 • skola_v_prirode_07
 • skola_v_prirode_08
 • skola_v_prirode_09
 • skola_v_prirode_10
 • skola_v_prirode_11
 • skola_v_prirode_12
 • skola_v_prirode_13
 • skola_v_prirode_14
 • skola_v_prirode_15
 • skola_v_prirode_16
 • skola_v_prirode_17
 • skola_v_prirode_18
 • skola_v_prirode_19
 • skola_v_prirode_20
 • skola_v_prirode_21
 • skola_v_prirode_22
 • skola_v_prirode_23
 • skola_v_prirode_24
 • skola_v_prirode_25
 • skola_v_prirode_26
 • skola_v_prirode_27
 • skola_v_prirode_28
 • skola_v_prirode_29
 • skola_v_prirode_30
 • skola_v_prirode_31
 • skola_v_prirode_32
 • skola_v_prirode_33
 • skola_v_prirode_34
 • skola_v_prirode_35
 • skola_v_prirode_36
 • skola_v_prirode_37
 • skola_v_prirode_38
 • skola_v_prirode_39
 • skola_v_prirode_40
 • skola_v_prirode_41
 • skola_v_prirode_42
 • skola_v_prirode_43
 • skola_v_prirode_44
 • skola_v_prirode_45
 • skola_v_prirode_46
 • skola_v_prirode_47
 • skola_v_prirode_48
 • skola_v_prirode_49
 • skola_v_prirode_50
 • skola_v_prirode_51
 • skola_v_prirode_52
 • skola_v_prirode_53
 • skola_v_prirode_54
 • skola_v_prirode_55
 • skola_v_prirode_56
 • skola_v_prirode_57
 • skola_v_prirode_58
 • skola_v_prirode_59
 • skola_v_prirode_60
 • skola_v_prirode_61
 • skola_v_prirode_62
 • skola_v_prirode_63
 • skola_v_prirode_64
 • skola_v_prirode_65
 • skola_v_prirode_66
 • skola_v_prirode_68
 • skola_v_prirode_69
 • skola_v_prirode_70
 • skola_v_prirode_71
 • skola_v_prirode_72
 • skola_v_prirode_73
 • skola_v_prirode_74
 • skola_v_prirode_75
 • skola_v_prirode_76