jún
12

Skvelý úspech našich nádejných volejbalistov

Skvelý úspech našich nádejných volejbalistovV mestskej športovej hale v Trenčíne vyvrcholil v utorok 11.júna 2013 ďalší ročník úspešného volejbalového projektu pre žiakov základných škôl MINICOOL VOLLEY. Slovenská volejbalová federácia v spolupráci s Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky je jedným z mála slovenských športových zväzov, ktorý organizuje podobnú masovú akciu pre deti ZŠ.


V školskom roku 2012/2013 sa do týchto súťaží zapojilo 180 základných škôl s celkovým počtom družstiev 982 z toho 607 dievčenských družstiev a 375 chlapčenských družstiev. Celkovo sa do projektu zapojilo viac ako 5000 detí.
Na finálovom turnaji MINICOOL VOLLEY štartovalo najlepších 16 dievčenských a 12 chlapčenských tímov.

Našu školu reprezentovali mladší žiaci 5. – 6. ročníka, ktorí odohrali dlhodobú súťaž na škole. Po víťazstve v nadstavbovom kole sa prebojovali do finále Majstrovstiev Oblasti východ (Prešovský aj Košický kraj), kde skončili na 5. mieste a vybojovali si postup na M – SR do Trenčína. Tam po výbornom výkone v základne skupine postúpili do bojov o titul majstra SR, kde nakoniec obsadili výborné 3. miesto. Odmenou pre chlapcov boli bronzové medaily a volejbalové lopty, škola získala poukaz vo výške 50 €, volejbalovú sieť  a pohár.

Chlapcov počas celého školského roka pripravovali p. uč. Mgr. František Minarčik a p. uč. Mgr. Rastislav Fedor.

Výsledky našich chlapcov z M – SR:

Skupina:
ZŠ Sídlisko II  VRANOV – ZŠ Pri Podlužianke LEVICE 2:0
ZŠ Sídlisko II  VRANOV – ZŠ Spartakovská TRNAVA 2:1
ZŠ Sídlisko II  VRANOV – ZŠ HRIŇOVÁ Krivec 1:2

Semifinále:
ZŠ Sídlisko II  VRANOV – ZŠ Mierová STRÁŽSKE 0:2

O 3. miesto:
ZŠ Sídlisko II  VRANOV – ZŠ HRIŇOVÁ Krivec 2:1

Srdečne blahoželáme a prajeme veľa úspechov v ďalšej športovej činnosti.

  • minicool_01
  • minicool_02
  • minicool_03