jún

Celoslovenské kolo biblickej olympiády

Celoslovenské kolo biblickej olympiádyDňa 31.5.2013 sa na Evanjelickom lýceu v Bratislave konalo celoslovenské kolo biblickej olympiády. Zúčastnila sa ho aj žiačka našej školy - Soňa Tarčinská, VI.A. Po vynikajúcom úspechu na krajskom kole, kde získala 1.miesto pokračovala úspešne aj v Bratislave. Bodové hodnotenie testu, ktorý na celoslovenskom kole písala, jej prinieslo krásne 3. miesto. Žiačku pripravoval Mgr. Peter Soták. Srdečne blahoželáme a ďakujeme za skvelú reprezentáciu školy!

máj

Ocenenie "Reprezentant mesta Vranov nad Topľou 2013"

Reprezentant mesta Vranov nad Topľou 2013Už XIV. ročník podujatia REPREZENTANT MESTA VRANOV NAD TOPĽOU sa tentokrát uskutočnil 31. mája 2013 o 13.00 hod. v obradnej sieni mesta. Primátor mesta Ing. Ján Ragan prijal talentovaných žiakov, ktorí úspešne reprezentovali naše mesto na krajských, celoslovenských a medzinárodných súťažiach. Ocenenie z rúk primátora si prevzali títo žiaci našej školy:

Eko deň - Morské oko

Ekodeň - Morské OkoMorské Oko v chránenej krajinnej oblasti Východné Karpaty leží v nadmorskej výške 618 m a je národnou prírodnou rezerváciou s chránenou flórou a faunou. Je to najväčšie zahradené sopečné jazero na Slovensku. Okolie tohto jazera, bolo miestom našich ôsmakov, ktorí 30. mája absolvovali svoj Eko – deň. Už cesta autobusom okolo Zemplínskej Šíravy, s výhľadom na vrcholky Vihorlatu, pekná príroda, čistý vzduch, boli pre žiakov zážitkom. S históriou dedinky Remetské Hámre a okolím Morského oka, žiakov podrobne oboznámila rodáčka s tejto dedinky pani učiteľka Gálová. Aj napriek tomu, že pôvodný cieľ, Sninský kameň, žiaci nezdolali, pre nepriaznivé počasie, Eko – deň naplnil svoj význam. Spoznali ďalší malebný kút našej prírody

Čarovný štetec

Čarovný štetecDňa 29. mája 2013 sa v Centre voľného času vo Vranove nad Topľou uskutočnila súťaž malých výtvarníkov pod názvom "Čarovný štetec a zázračná farbička". Našu školu reprezentovali: Alžbeta Molčanová z I. A triedy, Karolína Hrešková z II.B triedy, Adriana Tichá z III. B triedy, Lýdia Česláková zo IV.A triedy, Martin Zajac z V.A triedy a Miroslava Ilečková zo VII.A triedy.

Dvojnásobný celoslovenský úspech

Dvojnásobný celoslovenský úspechSme mimoriadne potešení, že naši žiaci Šimon Krišta z III.B triedy a Emma Bindasová z V.D triedy presvedčili porotu svojimi literárnymi prácami a v celoslovenskom kole XXI. ročníka súťaže "Prečo mám rád slovenčinu, prečo mám rád Slovensko" získali hlavnú cenu vo svojich kategóriách. Pod ich úspech sa podpísali aj ich pedagógovia Mgr. Viera Kobielská a Mgr. Dana Gálová. Srdečne im k tomuto významnému úspechu blahoželáme a ďakujeme za unikátnu reprezentáciu školy, ktorá ich zásluhou bola v tejto súťaži ocenená tiež. Slávnostné vyhodnotenie, na ktoré sú pozvaní, sa bude konať 12. júna 2013 v Nových Zámkoch.

Tretiaci v Bardejove

Tretiaci v BardejoveAj keď mali tretiaci ráno 29.5.2013 obavy z nepriaznivého počasia, v priebehu dňa sa vyčasilo a tak sa mohli zúčastniť plánovanej exkurzie v Bardejove a Bardejovských Kúpeľoch. Stihli toho veľa. Zaujímavou pre nich bola hneď  prehliadka historickej časti centra mesta Bardejov, kde obdivovali meštianske domy s vysokými štítmi, renesančnú radnicu uprostred námestia, navštívili gotickú Baziliku Minor sv. Egídia, obhliadli si aj mestské hradby s baštami. V prírodovednej expozícii Šarišského múzea mali možnosť oboznámiť s faunou a flórou severného Slovenska.

Na besede so spisovateľom Danielom Hevierom

Na besede so spisovateľom Danielom HevieromSpisovateľ Daniel Hevier sa na potulkách Slovenskom zastavil aj v našom meste. Ako vraví, Vranov nad Topľou navštevuje tak raz za desať rokov. Dňa 23. mája 2013 sa na besede zúčastnili aj naši druháci a učitelia školy. Beseda  bola uskutočnená pri príležitosti vzniku unikátnej knihy KR.V - názov znamená aj slová "Krajina V" alebo "Kráľovná Viktória". Je to prvá kniha s tematikou hemofílie, ktorú spoluvytvárali priamo malí pacienti postihnutí touto diagnózou. Preto nikoho neprekvapilo, že časť besedy patrila aj pánovi doktorovi Tomášovi, ktorý sa na túto nevyliečiteľnú, ale liečiteľnú chorobu lieči.