mar
15

V mestečku Šali – na celonárodnej súťaži

V mestečku Šali – na celonárodnej súťaži"Bola raz jedna malebná krajina – Slovensko sa zvala. V nej malé mestečko Šaľa. A tá Šaľa Šalianskeho Maťka - Jozefa Cígera Hronského - mala..."

...týmito slovami privítali usporiadatelia 15. marca 2013 všetkých účastníkov  celonárodnej súťaže Šaliansky Maťko. Malí aj väčší recitátori pricestovali do Šale aj napriek nepriaznivému počasiu zo všetkých kútov Slovenska. Jubilejný 20. ročník podporil svojou účasťou aj prezident Slovenskej republiky Ivan Gašparovič. Našu školu aj Prešovský kraj reprezentoval v 1. kategórii žiak III.B triedy – Ľubko Krištan.

Aj keď sa mu nepodarilo získať ocenenie, podľa slov organizátorov, sú víťazmi všetky deti, ktoré prišli s láskou, bezprostrednosťou a od srdca predniesť svoje povesti. A to sa Ľubkovi podarilo, aj vďaka jeho pani učiteľke Mgr. Viere Kobielskej. Okrem diplomu a hodnotných cien, si vďaka zanietenosti a srdečnosti usporiadateľov priniesli domov aj krásne zážitky.

Ľubkovi ďakujeme za vzornú reprezentáciu, a veríme, že mu kladný vzťah k ľudovým tradíciám a láska ku kráse hovoreného slova vydržia čo najdlhšie. Poďakovanie patrí aj Mgr. Viere Kobielskej za zodpovednú prípravu a rozvíjanie talentu.

 • saliansky_matko_slovensko_01
 • saliansky_matko_slovensko_02
 • saliansky_matko_slovensko_04
 • saliansky_matko_slovensko_05
 • saliansky_matko_slovensko_06
 • saliansky_matko_slovensko_07
 • saliansky_matko_slovensko_08
 • saliansky_matko_slovensko_09
 • saliansky_matko_slovensko_10
 • saliansky_matko_slovensko_11
 • saliansky_matko_slovensko_12