okt

Budú z nich spisovatelia?

Budú z nich spisovatelia?Dňa 30.10.2012 sa v príjemnom prostredí Hornozemplínskej knižnice uskutočnilo vyhodnotenie súťaže "Čítačka s písačkou". Malí spisovatelia a básnici si prišli prevziať ceny z rúk slovenskej spisovateľky Alžbety Verešpejovej, ktorá vyberala najlepšie práce z vyše stovky príspevkov žiakov základných škôl nášho okresu. Aj na našej škole máme talentovaných, možno budúcich, literátov.

Tekvicová párty

Tekvicová pártyPosledný deň pred jesennými prázdninami sme si spríjemnili tekvicovo-halloween-skou párty. Triedy zdobili okrasné aj strašidelné tekvice a naviac sme sa tešili, kedy sa pustíme do "pavúčej dobroty". A musíme uznať... bola vynikajúca. Touto cestou chceme veľmi pekne poďakovať p. Gullákovej, ktorá nám tortu upiekla.

Za zvieratkami do košickej ZOO

Za zvieratkami do košickej ZOOV piatok, 26. októbra, sa naši piataci zúčastnili exkurzie do zoologickej záhrady v Košiciach. Pod vedením svojich triednych učiteliek a p. uč. Anny Opaľuchovej mohli pozorovať rozmanité živočíchy žijúce na suchu i vo vode. Spoza ohrád a klietok sa na nich dívali viaceré druhy koní, kôz, vtákov, opíc, šeliem, lesnej zveri a v teráriách mali žiaci možnosť vidieť exotické plazy.

Vranovský mládežnícky maratónik

Vranovský mládežícky maratónikV piatok 26. októbra 2012 sa pod záštitou primátora mesta, Ing. Jána Ragana, konal už XII. ročník Vranovského mládežníckeho maratónika, na ktorom nechýbali aj žiaci našej školy. Súťaž družstiev pozostávala zo štafetového behu štyroch pretekárov v kategóriách chlapcov a dievčat. Žiaci prvého stupňa absolvovali 4x200m, žiaci druhého stupňa ZŠ 4x400m. Aj napriek chladnému, sychravému a upršanému počasiu dosiahli naši bežci skvelé výsledky - 4 prvé miesta, 2 druhé miesta a jedno tretie. Žiakom gratulujeme a ďakujeme za vynikajúcu reprezentáciu našej školy.

Prehliadka šarkanov

Prehliadka šarkanovK jeseni neodmysliteľne patria nádherne sfarbené stromy či gaštany, ale aj šarkany, vznášajúce sa v jesennom vetre. Aj v tomto školskom roku - 24.10.1012 sa v ŠKD uskutočnila prehliadka šarkanov. Zvedavé očká deti sledovali oblohu a netrpezlivo očakávali ten správny vietor – ktorý vynesie najvyššie práve ich šarkana. Vietor prišiel a ďalej už bolo úžasne sledovať množstvo krásnych, pestrých, farebných šarkanov. Osobitnú pochvalu si vyslúžili tie, ktoré si deti s pomocou rodičov vyrobili. Dobrú náladu nepokazili ani "neposlušné šarkany", ktoré odmietli lietať. Išlo predsa o detskú radosť a úsmev.

Siedmaci v Humennom

Siedmaci v HumennomDňa 25.10.2012 sa 92 žiakov siedmeho ročníka zúčastnilo exkurzie vo Vihorlatskom múzeu v Humennom. Múzeum  sídli v budove renesančného kaštieľa zo 17-teho storočia. Žiaci si spolu s vyučujúcimi prezreli historickú expozíciu, kde im bola priblížená  bytová kultúra šľachty od renesancie po 20. storočie. V prírodovednej časti sa oboznámili s prírodnými pomermi okresu Humenné. Príjemnou bodkou na záver bola návšteva Skanzenu, ktorého súčasťou je starý malebný kostolík z 18-teho storočia.

Eko-deň tretiakov

Eko-deň tretiakovDňa 24.10.2012 – počas svojho Eko-dňa sa žiaci III. C triedy so svojou triednou učiteľkou Mgr. Kvetoslavou Hüblerovou zamerali na rozvoj telesnej zdatnosti a brannej výchovy. Vyskúšali si napr. ako rýchlo by sa ukryli v prírode v prípade ohrozenia, ako rýchlo by prebehli cez zamorený priestor s provizórnou ochranou dýchacích ciest, hádzali prírodným materiálom (kamene, šišky) na cieľ. Na ďalšie činnosti potrebovali lano. Zdolávali ho vodorovne, šplhali, pomocou upevneného lana preskakovali prírodnú prekážku a nakoniec merali svoje sily preťahovaním.