okt

Tretiaci navštívili Duklu

Tretiaci navštívili DukluČlenovia  krúžku Škola hrou, žiaci III. D triedy sa v sobotu 13.10.2012 so svojou vedúcou krúžku a zároveň aj triednou učiteľkou Mgr. Danielou Melovou zúčastnili zaujímavej akcie. Navštívili Duklu, pamätník 1. čs. armádneho zboru, symbol historických bojov o oslobodenie Československa počas 2. svetovej vojny.

V kopcoch pri Duklianskom priesmyku bolo opäť počuť výstrely a výbuchy. Dvadsaťjeden klubov vojenskej histórie sa vo Vyšnom Komárniku vrátilo do roku 1944 a zapojili sa do ukážky bojov počas Karpatsko-duklianskej operácie.

Prostredníctvom 190 účinkujúcich, historickej vojenskej techniky, bojov o obranné línie aj ukážkou leteckých útokov. Žiacimali možnosťnaživo vidieť čiastočnú rekonštrukciu najväčšej horskej bitky na území Slovenska, ktorá prebiehala počas septembra až októbra roku 1944.

Do scenára sa organizátori snažili vtesnať ukážku útokov na nemecké zákopové línie počas dlhých týždňov útočnej operácie v ťažkom teréne. Bojovej ukážky Karpatsko-duklianskej operácie sa zúčastnili kluby vojenskej histórie z Čiech, Slovenska a Poľska. Nechýbala ani historická vojenská technika.

Domov sa tretiaci vracali plní zážitkov, príjemne unavení, ale hlavne s dobrým pocitom, že to nebolo naozaj.

• dukla_kruzok_01
  • dukla_kruzok_02