okt

Budú z nich spisovatelia?

Budú z nich spisovatelia?Dňa 30.10.2012 sa v príjemnom prostredí Hornozemplínskej knižnice uskutočnilo vyhodnotenie súťaže "Čítačka s písačkou". Malí spisovatelia a básnici si prišli prevziať ceny z rúk slovenskej spisovateľky Alžbety Verešpejovej, ktorá vyberala najlepšie práce z vyše stovky príspevkov žiakov základných škôl nášho okresu. Aj na našej škole máme talentovaných, možno budúcich, literátov.

• V I. kategórii zaujal príbeh "Slnko, Sahara, Afrika" od Šimona Krištu z III.B triedy – pod taktovkou Mgr. V. Kobielskej, ktorý sa umiestnil na 1. mieste a zároveň získal ocenenie za prednes autorského textu.

• Báseň "Škola plná školy" priniesla Rudolfovi Hrubovskému prvenstvo v písaní poézie a Martine Maťašovej 3. miesto v próze za príbeh "Ako som zobudila slečnu Jar" v II. kategórii, obaja z bývalej IV. A triedy - pod vedením Mgr. H. Borošovej.

• Alexandra Sidorová zo VII.C triedy, ktorú pripravovala Mgr. D. Babiaková - si odniesla cenu za 2. miesto v III. kategórii, rozprávkou "Verklík".

Mladé talenty za svoju prácu dostali aj vecné ceny od predstaviteľov mesta, ktorých zastupovala PaedDr. M. Lapčáková a knižnice v zastúpení jej riaditeľky Mgr. E. Antolíkovej a Bc. E. Kladnej. Prednes hodnotila Mgr. M. Melková.

Oceneným srdečne blahoželáme a veríme, že v budúcnosti sa naši žiaci znova zapoja nielen do literárnej, ale aj výtvarnej časti tejto súťaže.

• citacka_s_pisackou_01
  • citacka_s_pisackou_03