apr
10

Exkurzia v Solivare Prešov

Exkurzia v Solivare PrešovDňa 10.4.2014 sa žiaci ôsmeho ročníka pod vedením triednych učiteľov zúčastnili geografickej exkurzie v Solivare Prešov. Solivar pri Prešove, národná kultúrna pamiatka patrí medzi najvýznamnejšie technické pamiatky na Slovensku. Je to unikátny komplex technických objektov na čerpanie a varenie soli zo soľanky, pochádzajúci zo 17. stor. K objektom na ťažbu kamennej soli a čerpanie soľanky v Solivare patrí najmä šachta Leopold, četerne /rezervoáre soľanky/, huta, varňa, sklad soli /komory/, kováčske dielne a klopačka /turňa/. Jama Leopold bola centrálnym stvárkovým dielom, ktoré treba považovať za najsta

Žiaci absolvovali profesionálny výklad skúsených inštruktorov a prežili deň plný  zážitkov, dobrej nálady a naplnení optimizmom sa vrátili domov.

 • solivar_osmaci_01
 • solivar_osmaci_02
 • solivar_osmaci_03
 • solivar_osmaci_04
 • solivar_osmaci_05
 • solivar_osmaci_06
 • solivar_osmaci_07
 • solivar_osmaci_08
 • solivar_osmaci_09
 • solivar_osmaci_10
 • solivar_osmaci_11
 • solivar_osmaci_12
 • solivar_osmaci_13
 • solivar_osmaci_14
 • solivar_osmaci_15
 • solivar_osmaci_16
 • solivar_osmaci_17
 • solivar_osmaci_18
 • solivar_osmaci_19
 • solivar_osmaci_20
 • solivar_osmaci_21
 • solivar_osmaci_22
 • solivar_osmaci_23
 • solivar_osmaci_24