Šaliansky Maťko J. C. Hronského 2014

Šaliansky Maťko J. C. Hronského 2014Dňa 30. 1. 2014 sa v Hornozemplínskej knižnici vo Vranove nad Topľou konal 21. ročník okresného kola súťaže Šaliansky Maťko. Zúčastniť sa jej môžu žiaci 2. – 7. ročníka ZŠ, ktorí súťažia v prednese slovenskej povesti. Aj naša škola mala v súťaži dvoch zástupcov, ktorí ju reprezentovali nielen vzorne, ale hlavne úspešne. Obaja vo svojej kategórii obsadili 2. miesto.

2. ročník speváckej súťaže HLAS ŠKD

2. ročník speváckej súťaže HLAS ŠKDDňa 30. januára sa v školskom klube detí uskutočnil 2. ročník speváckej súťaže "HLAS ŠKD", do ktorej sa zapojili deti zo všetkých oddelení. Svoj talent predstavili spevom ľudových a detských populárnych piesní. Súťažilo sa v dvoch kategóriách. Porota zložená z  vychovávateliek pani Danky Rožekovej  a pani Evy Lukáčovej, ale aj detských zástupcov - Janíka Mičeja a Karolínky Hreškovej to  mala ťažké, pretože všetci súťažiaci spievali pekne. V hľadisku objektívne podporovali všetkých spevákov kamaráti zaslúženým  potleskom. Nakoniec porota rozhodla takto:

Naši chemici

Naši chemiciDňa 28.1.2014 sa žiaci našej školy Katarína Košalková IX.C a Jaroslav Hudacký IX.C zúčastnili exkurzie na Prírodovedeckej fakulte Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. Spolu s niekoľkými žiakmi iných okresných škôl si mohli vyskúšať na Katedre analytickej chémie pod vedením doc. Márie Kožurkovej jednoduché laboratórne techniky a pokusy. Dúfame, že tieto pokusy im pomôžu pri príprave na praktickú časť chemickej olympiády.

Olympiáda v anglickom jazyku

Olympiáda v anglickom jazykuDňa 15. januára 2014 sa konalo okresné kolo Olympiády v anglickom jazyku. Naša škola vyslala do súťaže víťazov školského kola. Za kategóriu 1A (žiaci 5., 6. a 7. ročníka) to bola Soňa Tarčinská, žiačka VII.A. V kategórii 1B (žiaci 8. a 9. ročníka) hájil farby našej školy Aleksander Kapera, žiak VIII.D. Aleksander sa umiestnil na peknom štvrtom mieste. Soňa sa v konkurencii 11 škôl okresu stala víťazkou a postúpila do krajského kola. Žiakov pripravovali učiteľky anglického jazyka Mgr. Miroslava Korimová a Mgr. Helena Demčáková. Srdečne gratulujeme a želáme veľa úspechov na krajskom kole.