aug

TS VARANOVIA strieborné na Majstrovstvách sveta a Európy

TS VARANOVIA strieborné na Majstrovstvách sveta a EurópyV dňoch 28.8.2014 – 31.8.2014 sa v chorvátskom meste Poreč konali majstrovstvá sveta a majstrovstvá Európy v mažoretkovom športe 2014 organizované svetovou federáciou MWF a európskou organizáciou IMA. 3200 mažoretiek, 708 choreografií, 163 súborov, 14 krajín, 3 kontinenty. Okrem nezabudnuteľných zážitkov si dievčatá priniesli domov aj strieborné medaily a tituly Vicemajster sveta 2014 a Vicemajster Európy 2014 v kategórii VF Mix junior.

júl

Koncoročný výlet zamestnancov

Koncoročný výlet zamestnancovV dňoch od 30.6. – 2.7. sa pred odchodom na vytúženú dovolenku rozhodli zamestnanci školy absolvovať spoločný koncoročný výlet. Tentokrát si to namierili do relaxačno – športového "strediska na konci sveta" v okrese Spišská Nová Ves a navštívili Porač Park. Cestou do cieľa výletu najskôr absolvovali prehliadku pivovaru Topvar, a. s. Veľký Šariš, kde sa oboznámili s históriou i súčasnosťou pivovaru a výrobou piva. Počas pobytu v samotnom stredisku využili všetky možnosti oddychu od každodenného stresu podľa vlastného výberu. Venovali sa turistike a cykloturistike, zahrali si nohejbal, bowling, oddýchli si v útulnom wellness centre. Na spiatočnej ceste navštívili renesančný kaštieľ v Markušovciach, ktorý je známy unikátnou zbierkou hudobných nástrojov.

jún

„Stále sa niečo začína, stále sa niečo končí...“

Rozlúčka deviatakovKoncom júna nastáva čas, keď sa končí školský rok a prichádza čas prázdnin. Deviataci opúšťajú brány školy  a odovzdávajú žezlo svojim nasledovníkom – ôsmakom. Lúčia sa s najkrajším, bezstarostným obdobím a otvárajú sa novým zajtrajškom. Pekným zvykom našej školy je, že každý rok sa žiaci deviateho ročníka rozlúčia so svojimi učiteľmi a mladšími spolužiakmi. Tentokrát deň „D“ pripadol na  26. júna 2014. Počasie im neprialo, preto sa slávnostná rozlúčka konala v školskej jedálni.

Športová olympiáda

Športová olympiádaK deťom patrí pohyb, je to prirodzené a prirodzené je aj to, že deti rady súťažia. Dňa 23.6.2014 sa v areáli školy uskutočnila školská športová olympiáda so všetkým, čo k olympiáde patrí – tentokrát pre žiakov 1.- 4. ročníka. Počas slávnostného otvorenia zatancovali šikovné tretiačky obľúbenú choreografiu, ktorú po skončení olympiády naučili aj svojich spolužiakov. Za zvukov fanfár vyvesili štvrtáci olympijskú vlajku a športové zápolenie sa mohlo začať.

Mažoretky na Majstrovstvách Slovenska opäť úspešné

Mažoretky na Majstrovstvách Slovenska opäť úspešnéTS Varanovia sa v dňoch 14. - 15. 6.2014 zúčastnili celoštátnej kvalifikačnej a postupovej súťaže - Majstrovstiev Slovenska v mažoretkovom športe 2014 v Martine, kde súťažilo 34 súborov z celého Slovenska v disciplínach baton, pom pom mix a flag. Naše mažoretky si vytancovali:
- striebornú medailu a titul I. VICEMAJSTER Slovenskej republiky v kategórii veľká formácia mix - junior,
- bronzovú medailu a  titul II. VICEMAJSTER Slovenskej republiky v kategórii veľká formácia mix. senior
a získali tak postup na Majstrovstvá Európy a Majstrovstvá sveta, ktoré sa budú konať v auguste v Chorvátsku.

Eko deň - Zlá diera

Eko deň - Zlá dieraŽiaci šiesteho ročníka 23. júna 2014 svoj EKO deň prežili v pohorí Bachureň. Práve tam sa nachádza jaskyňa Zlá diera. Jaskyňa získava na atraktívnosti tým, že nie je osvetlená. Žiaci v prilbách, s baterkami, ba dokonca s karbidkami opatrne postupovali po chodbách jaskyne. Odvážlivci, ktorých bolo neúrekom, dobrovoľne absolvovali veľmi náročný úsek. Pri Jazierku šťastia, namočením troch prstov do vody jazierka, si mohli splniť tajné prianie. O jaskyňu sa stará pán Košč, ktorý podrobne a zaujímavo nám vysvetlil celú históriu vzniku jaskyne, čo všetko sa nachádza v jaskyni, ale aj v jej okolí.

Skauti prekvapili...

Skauti prekvapiliPrvotným cieľom našich žiakov, ktorí sú členmi skautského krúžku je zložiť sľub. Pre mnohých to určite nie je jednoduché. Vedie k tomu niekoľko mesačná nováčikovská skúška. Až keď sa im podarí splniť všetky úlohy, až vtedy môžu zložiť skautský sľub. Niektoré úlohy si plnili počas jarného čistenia Domaše, počas víkendového pobytu na skautskej chate v Kanné, kde si overili hlavne vytrvalosť, obetavosť, fyzickú kondíciu, počas Dňa detí, kedy spolupracovali pri príprave hier pre vranovské detí pred Centrom voľného času. Ale čo považujem za dôležité, je, že pripravili pre svojho vodcu úlohy, ktorými mal potvrdil, že môže vykonať skautský sľub.