jún

Dvojka v Londýne

Dvojka v LondýneDeň detí začali naši žiaci trochu neobvykle, cestou do Londýna. Vydali sa za spoznávaním cudzích krajín. Prešli cez Slovensko, Českú republiku, Nemecko, Luxembursko, Belgicko, Francúzsko, až nakoniec dorazili do Anglicka. Ich cestovateľský zážitok vyvrcholil nalodením autobusu na trajekt vo francúzskom Calais. Po dvojhodinovej plavbe uvideli biele útesy Doveru.

Počas štyroch dní strávených v Londýne sa oboznámili so známymi pamiatkami, ktoré k tomuto mestu a jeho histórii neodmysliteľne patria. Zažili striedanie stráží pred Buckinghamským palácom, prešli cez Westmister Bridge, na ktorom sa im pohľady zastavili na Big Bene a parlamentných budovách vo Westmister Abbey. Pri vstupe do Natural History Museum ich ohúril pohľad na kostru obrovského dinosaura. Druhý dych nabrali v Hyde parku, odkiaľ sa vybrali na Piccadilly Circus. Dopoludnie ďalšieho dňa im ozvláštnili voskové figuríny v múzeu Madame Tussauds,  kde krásna  prehliadka vyvrcholila 4D projekciou. Po stopách Cherlocka Holmesa sa vydali na Baker Street 221 B, odkiaľ sa previezli na štadión Chelsea. Svoje vysmiate tváre si vyfotili pri krásnej scenérii Tower Bridgeu, odkiaľ sa Tomžou preplavili na Greenwich a prešli si cestu k nultému poludníku. Prekrásne výhľady na celý Londýn si užívali z kabínky London Eye. Zažili neopakovateľnú atmosféru očakávania kráľovnej Alžbety II a jej sprievodu v štvrti White Hall. Sochu kapitána Nelsona si obzreli na Trafalgar Square, kde okrem iného obdivovali aj VanGoghove Slnečnice v National Gallery. Deň zavŕšili nákupnou horúčkou na Oxford Street. Príjemne unavení a plní nových zážitkov sa vracali na ubytovanie do domčekov v Allhallows,  kde videli ústie Temže do Atlantického oceána. Poslednou zastávkou na ceste domov bolo historické mesto Canterbury so svojou malebnou vidieckou atmosférou.

Počas celého pobytu mali žiaci možnosť zúžitkovať a prehĺbiť svoje znalosti z anglického jazyka. Okrem iného sa niektorým podarilo nadviazať kontakt s rovesníkmi z iných krajín. Celý čas mali žiaci k dispozícii turistického sprievodcu, pána Miroslava Gruca.  Pedagogický dozor zabezpečovali učiteľky  Mgr. Helena Demčáková, Mgr. Marcela Lukčíková a Mgr. Miroslava Korimová. Veľká vďaka za bezpečnú jazdu patrí aj vodičom,  Stanislavovi Sentekovi a Petrovi Križákovi, ako aj cestovnej agentúre FIFO, ktorá tento krásny pobyt sprostredkovala.

• londyn_01
  • londyn_02