máj

Štvrtáci v škole v prírode

Štvrtáci v škole v prírodeOd 26.5.-30.5.2014 bolo 71 žiakov štvrtého ročníka so svojimi pani učiteľkami, vychovávateľkami a pani doktorkou v ŠvP v Starom Smokovci. Ubytovaní boli v hoteli TATRYS. Program mali pestrý. Navštívili Spišský hrad, kostol sv. Jakuba v Levoči, múzeum a botanickú záhradu v Tatranskej Lomnici, Beliansku jaskyňu a ZOO v Spišskej Novej Vsi. Vrámci turistiky vystúpili na Hrebienok a k vodopádom, prešli po náučnom chodníku okolo Štrbského plesa. Popoludní športovali, hrali sa na indiánov, zarábali tatranské eurá, ktoré mohli vymeniť za zaujímavé veci na našom tatranskom jarmoku. Večery boli venované zábavným kvízom a diskotékam. Program sa deťom veľmi páčil. Odniesli si veľa zážitkov a spomienok.

Malí futbalisti

Malí futbalistiV piatok, 30.5.2014, aj napriek chladnému počasiu, odohrali deti ŠKD futbalový zápas. Rozdelili sa do dvoch družstiev – obliekli do dresov - oranžových a zelených. V každom, ako sa patrí, po 11 hráčov – detí 1. – 3. ročníka. Za silného povzbudzovania svojich spolužiakov predvádzali svoje futbalové schopnosti. V riadnom hracom čase sa zápas skončil remízou 1:1, no po predĺžení nakoniec vyhralo družstvo oranžových 3:2. Rozhodca Jerguš Demčák z VIII. D triedy mal ťažkú úlohu, aby rozhodoval spravodlivo. No ako to už v športe býva, víťaz môže byť len jeden. Po chvíli smútku sa už začali tešiť na ďalší zápas. Víťazom blahoželáme a súperom ďakujeme za nasadenie a hráčske schopnosti.

Exkurzie na 1. stupni

Exkurzie na 1. stupniŽiaci a učiteľky 1. stupňa si na sklonku mesiaca máj pripravili niekoľko exkurzií v zaujímavých zákutiach nášho regiónu. Prinášame informácie spolu s fotogalériami z nich.

Sólisti Cifroška špičkou na Slovensku

Sólisti Cifroška špičkou na SlovenskuVynikajúci úspech dosiahli dva sólové páry DFS Cifroško, Lenka Krištanová - Dominik Švarný a Barbora Miltáková - Ľubomír Hajník, ktorí sa v dňoch 24. a 25. mája 2014 zúčastnili celoštátnej súťažnej prehliadky sólistov tanečníkov v ľudovom tanci v obci Dlhé Klčovo. V silnej konkurecii svojich rovesníkov si obidva páry vytancovali skvelé zlaté pásmo a potvrdili, že patria vo svojej kategórii medzi absolútnu špičku. Lenka s Dominikom sa predstavili Pozdišovským čardášom a Barbora s Ľubom predviedli Čardáš z Kamenice nad Cirochou. Obidvom párom ďakujeme za skvelú reprezentáciu a držíme prsty v ich ďalšej tanečnej kariére.

Hlinená krása

Hlinená krásaCVČ vo Vranove nad Topľou pripravilo dňa 21.5.2014 umeleckúsúťaž "Hlinená krása našimi očami".  Modelovanie a vytváranie diel z hlinyje nevšedná a veľmi zaujímavá záľuba. Aj medzi našimi žiakmi sú nádejnímladí umelci, ktorí sa zaoberajú touto činnosťou a svoje nadanieprezentovali na tejto súťaži, ktorej témou bola "Zlatá rybka pre šťastie" s veľmi peknýmvýsledkom. V I. kategórii (3.-4.ročník) si prvenstvo odniesla Klára Bodnárová zo IV. A triedy, ktorúpripravila p. uč. Mgr. V. Andrejčáková. V II. kategórii (5.-6.ročník) Andrea Krankotová z V. C triedy, pod vedením p. uč. Mgr. M. Borošovej, získala 3.miesto a v III. kategórii (7.-8.ročník) Jakub Hodor zo VII. B triedy p. uč. Mgr. P. Šofranka, 2. miesto.

Úspechy našich atlétov

Úspechy našich atlétovV dňoch 20. a 21. mája 2014 sa v atletickom areáli našej školy konalo okresné kolo v atletike žiačok a žiakov. V utorok i v stredu nastúpilo 10 družstiev z celého okresu, aby si zmerali sily v jednotlivých disciplínach. Skvelý výsledok dosiahli naše atlétky, ktoré s náskokom 120-tich bodov prevalcovali všetky súperky a suverénne zvíťazili a postúpili na krajské kolo. Okrem veľmi dobrého, kompaktného a tímového výkonu, zažiarilo aj niekoľko jednotlivkýň. Všetký tri naše šprintérky na 60 m, (K. Karasová, K. Bačová, B. Muchaničová) sa prebojovali do finále a najrýchlejšiou šprintérkou v okrese sa stala práve naša K. Karasová, ktorá bola zároveň aj druhá v behu na 300 m. Dve 2. miesta sme zároveň obsadili v skoku do výšky (B. Miltáková) a v hode kriketovou loptičkou (D. Pánčiová). Naše víťazné družstvo sa pod taktovkou Mgr. Petra Kocáka predstaví 10. júna 2014 na krajskom kole v Prešove.

Týždeň otvorenej školy otvorený

Týždeň otvorenej školyOhlasovaný Týždeň otvorenej školy v dňoch 19.5.2014 až 23.5.2014 začal príjemnou zmenou počasia, ktorá naznačila jeho priebeh.