máj
22

Úspechy našich atlétov

Úspechy našich atlétovV dňoch 20. a 21. mája 2014 sa v atletickom areáli našej školy konalo okresné kolo v atletike žiačok a žiakov. V utorok i v stredu nastúpilo 10 družstiev z celého okresu, aby si zmerali sily v jednotlivých disciplínach. Skvelý výsledok dosiahli naše atlétky, ktoré s náskokom 120-tich bodov prevalcovali všetky súperky a suverénne zvíťazili a postúpili na krajské kolo. Okrem veľmi dobrého, kompaktného a tímového výkonu, zažiarilo aj niekoľko jednotlivkýň. Všetký tri naše šprintérky na 60 m, (K. Karasová, K. Bačová, B. Muchaničová) sa prebojovali do finále a najrýchlejšiou šprintérkou v okrese sa stala práve naša K. Karasová, ktorá bola zároveň aj druhá v behu na 300 m. Dve 2. miesta sme zároveň obsadili v skoku do výšky (B. Miltáková) a v hode kriketovou loptičkou (D. Pánčiová). Naše víťazné družstvo sa pod taktovkou Mgr. Petra Kocáka predstaví 10. júna 2014 na krajskom kole v Prešove.

Zostava dievčat:
B. Muchaničová - VII. B, A. Molčanová - VII. C, K. Bačová, K. Kochanová - VIII. B, K. Karasová - IX. A, V. Kandalová - IX.B, B. Miltáková, D. Pánčiová, V. Nguyenová, V. Goryľová - IX. C

Tréner: Mgr. Peter Kocák

Po skvelom víťazstve našich dievčat sa v stredu nedali zahanbiť ani naši chlapci. Počas celých pretekov držali v strehu najväčšieho favorita súťaže zo ZŠ Bernolákova. Všetko začalo dramatickým vyvrcholením v skoku do výšky, kde náš Patrik Bindas sa prekonával a s rekordom školy 168 cm skončil na skvelom 2. mieste. Výborné výkony predviedli aj naši kriketkári R. Dolinič a M. Demčák výkonmi za hranicu 64 m. Chlapci pokračovali v prekonávaní svojich osobných rekordov. V skoku do diaľky sa najlepšie darilo S. Lapčákovi, ktorý skokom dlhým 563 cm svoju disciplínu vyhral. Následne na to v behu na 300 m nenašiel konkurenta J. Demčák s časom 41.35 sec. Všetko chlapci uzavreli dobrými výkonmi vo vrhu guľou, behom na 1000 m, ako aj 3. miestom v štafete na 4 x 60 m. Spolu získali 857 bodov a tým sa zaradili na celkové 2.miesto v súťaži za víťaza zo ZŠ Bernolákova. Chlapcom srdečne blahoželáme a víťazom svojej disciplíny J. Demčákovi a S. Lapčákovi držíme prsty na krajskom kole v Prešove.

Zostava chlapcov:
J. Mušák, S. Babiak – IX.B, D. Soták – IX. A, J. Demčák, P. Bindas, S. Lapčák, Kapera A. – VIII.D, J. Hricík, M. Demčák – VIII.C, R. Dolinič – VIII.A

Viedli ich: Mgr. František Minarčik, Mgr. Rastislav Fedor

  • atletika_okres_01
  • atletika_okres_02