apr
20

Volejbalisti 3. v kraji

V meste Svidník sa dňa 16.04. konalo krajské kolo vo volejbale žiakov, na ktorom nechýbali ako víťazi okresného kola ani naši žiaci. Okrem nás sa tohto kola zúčastnilo ďalších 8 víťazov okresných kôl. V našej skupine nám skrížili cestu najprv družstvo ZŠ Slovenská Ves a potom favorizovaná ZŠ Dargovských hrdinov Humenné. Chlapci si s prvým súperom poradili s prehľadom a zápas vyhrali 2:0 na sety. Zápas s Humenným už nebol taký jednoznačný a prvý set sme prehrali 25:23. V druhom sa naši chlapci chytili, spresnili hru, čo im prinieslo víťazstvo  25:14. V treťom rozhodujúcom sete sa nám podarilo otočiť nepriaznivý stav 9:12 a vyhrať ho 17:15, čo nás posunulo do finálovej skupiny.

V nej nás čakalo družstvo ZŠ Kamienka a domáci ZŠ Karpatská Svidník. Zápas so ZŠ Kamienka mal podobný priebeh ako zápas s Humenným. Prvý set sme taktiež prehrali a to 25:18, v druhom sme dominovali my 13:25. Rozhodujúci set sme tento krát nedoviedli do víťazného konca
a prehrali ho 16:14. V zápase so ZŠ Karpatská Svidník dominoval súper, ktorý sa stal aj celkovým víťazom. Chlapcom za predvedený výkon patrí pochvala a poďakovanie.