jún

Ľudské práva očami detí

Výtvarno-literárna súťaž Ľudské práva očami detí vyhlásená podpredsedom vlády a ministrom zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky a predsedom Rady vlády Slovenskej republiky pre ľudské práva, národnostné menšiny a rodovú rovnosť Miroslavom Lajčákom bola tento rok vyhlásená už po tretíkrát. Cieľom tejto celoslovenskej súťaže je iniciovať už na základných školách diskusiu žiakov o ľudských právach a hovoriť o dôstojnosti človeka. Výchova k ľudským právam učí žiakov vzájomne si porozumieť a akceptovať rôznorodosť ako prirodzenú.

Témou 3. ročníka súťaže bola téma: Moje ja – ja som ja! Úlohou detí bolo prostredníctvom výtvarných a literárnych prác prezentovať vnímanie samého seba a svojej sociálnej roly v spoločnosti. Do súťaže sa zapojilo 393 škôl a poslaných bolo 284 literárnych prác.

1. miesto za svoju literárnu prácu pod názvom Oči sú fantastický vynález získal Šimon Krišta, žiak V. A triedy. Ocenenie si prevzal osobne z rúk podpredsedu vlády a ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslava Lajčáka v priestoroch Palugyayovho paláca v Bratislave. Vo svojej práci Šimon vyjadril myšlienku, že dobre vidíme srdcom, no aj srdce potrebuje občas okuliare, aby videlo lepšie. Aj takýto môže byť detský pohľad na svet okolo nás. Pre školu sme zároveň týmto víťazstvom získali interaktívnu tabuľu. Túto cenu prevzal taktiež osobne v Bratislave p. riaditeľ Mgr. Milan Bendik.

Víťazovi srdečne blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu školy na celoslovenskej úrovni.

• ludske_prava (1)
  • ludske_prava (10)