Šarkaniáda

Fúkaj, fúkaj vetríček,

nech vyletí nad kríček.

okt

Exkurzia siedmakov v humenskom kaštieli

humenne     Žiaci siedmeho ročníka s pani učiteľkami, Mgr. Máriou Vojtkovou, Mgr. Andreou Vasiľovou, Mgr. Helenou Demčákovou a Mgr. Annou Mydlovou, navštívili v stredu, 22. októbra, Vihorlatské múzeum sídliace v barokovom kaštieli v Humennom. Kaštieľ je národnou kultúrnou pamiatkou, v ktorej môžu návštevníci vidieť umelecko-historickú expozíciu, prírodovednú expozíciu, sakrálnu expozíciu a expozíciu ľudovej architektúry a bývania (skanzen).

okt

Finále technickej súťaže mladých technikov

Po získaní druhého a tretieho miesta v krajskom kole súťaže mladých elektrotechnikov získali žiaci našej školy Dárius Krišta a Filip Barna právo postupu na celoslovenské finále technickej súťaže mladých technikov.  Celoslovenské kolo sa konalo  v Trenčíne. Bolo spojené s medzinárodným veľtrhom elektrotechniky, elektroniky, energetiky a telekomunikácii –ELOSYS,  ktorú organizovala slovenská spoločnosť elektronikov.
Naši žiaci nás nesklamali a aj na celoštátnej úrovni získali skvelé  úspechy. V kategórii  prinesených výrobkov získali Filip Barna – 2. miesto a Dárius Krišta – 3. miesto.
Obom žiakom k úspechu srdečne blahoželáme a prajeme veľa ďalších rovnako veľkých a väčších úspechov. Žiakov na súťaž pripravoval PaedDr. Marek Hermanovský.
Ocenení:

Križovatky vlastných ciest

Dňa 14. 10. 2014 sa žíaci II. stupňa zúčastnili multimediálneho antidiskriminačno – motivačného koncertu pod názvom Križovatky vlastných ciest.
Tento koncert za pomoci melodickej hudby, pozitívnych textov a kvalitných výkonov spevákov a hudobníkov priniesol neobvyklý pohľad na otázky diskriminácie, rasizmu a šikanovania. Moderátor programu, klavirista a spevák Roman Nádanyi ľudsky a nenásilne poukázal na pálčivé témy súčasnej doby. Predstavil mladým poslucháčom pozitívne ľudské hodnoty, rozprával  o tom ako byť empatický a ľudský. Melodické piesne v podaní speváka a gitaristu Róberta Šimka navodili výbornú náladu. Atmosféra koncertu bola umocnená vizuálnou projekciou, ktorá poslucháčovi umožnila vnímať nielen hudbu, ale aj texty piesní a uvažovať o nich.
Ostáva nám už len dúfať, že žiaci si v srdciach odniesli nielen príjemné melódie, ale aj túžbu byť k sebe ľudskí a tolerantní.

S batohom po okolí

cicvaV sobotu 11.10.2014 zrúcaniny národnej pamiatky hradu Čičva opäť ožili. Nenáročnou lesnou cestou po zelenej  turistickej značke vystúpili malí turisti a športovci spolu so svojimi vychovávateľkami na nádvorie hradu. Aj keď hrad nikdy nemal hradnú pani, lebo slúžil iba ako strážna pevnosť, na nádvorí ich  predsa len privítala hradná pani. Ako sa neskôr ukázalo nebola to hradná, ale hladná pani, preto jej malí turisti pripravili hostinu. O oheň sa postaral náš hosť, rtn. Jaroslav Micko, ktorý deťom predviedol ako založiť oheň pomocou kresadla. Slaninkou a špekáčikmi  posilnení turisti  sa zahrali rôzne ekohry  a preverili si svoje vedomosti z topografických značiek a orientácií v prírode.

Týždeň zdravej výživy

tyzden zdravej vyzivyOvocie a zelenina – sú zdravé, šťavnaté, chutné, farebné .... A taký bol aj náš „Týždeň zdravej výživy, ktorý na škole prebiehal od 13. októbra do 17. októbra. Počas neho mali žiaci možnosť obdivovať a okúsiť plody jesene. Spoznávali nielen ich tvary, vôňu a chuť, ale predovšetkým ich dôležitosť pre zdravie. Týždeň zdravej výživy sa niesol v znamení chutného zdravého jedla a osvety o zdravej výžive. Žiaci počas neho dokázali, že sa vedia zdravo, racionálne a pritom chutne  stravovať.

Mladý elektrotechnik

elektroDňa 14. 10. 2014 sa žíaci II. stupňa zúčastnili multimediálneho antidiskriminačno – motivačného koncertu pod názvom Dňa 10.10.2014 sa žiaci našej školy Dárius Krišta(VIII. A) a Filip Barna (VIII. A) zúčastnili krajského kola súťaže mladých elektrotechnikov. Súťaž pozostávala z dvoch častí.
V prvej časti odpovedali žiaci na otázky vo vedomostnom teste. Druhú časť tvorila samostatná práca pri výrobe dvojkanálového zosilňovača. Z celkového počtu 19-tich súťažiacich, žiaci našej školy obsadili Dárius Krišta – 2. miesto a Filip Barna – 3. miesto. Keďže traja najlepší postupujú na celoslovenskú súťaž, znamená to, že obaja nás budú reprezentovať na celoslovenskej súťaži.
Obom súťažiacim ďakujeme za skvelú reprezentáciu školy, blahoželáme k dosiahnutým úspechom a držíme palce v celoslovenskom kole. Žiakov pripravoval PaedDr. Marek Hermanovský.