sep
28

Noc výskumníkov

noc vyskumnikovV piatok 26. septembra 2014 sa žiaci 8. ročníka našej školy zúčastnili FESTIVALU VEDY v OC Optima v Košiciach - Noc výskumníkov. Festival, ktorý sa konal už po ôsmykrát sľuboval bohatý a maximálne pestrý program, ktorý oslovil všetky vekové kategórie a záujmové skupiny. Špeciálnou cieľovou skupinou projektu boli hlavne deti v školskom veku, pričom dôraz bol kladený predovšetkým na zvýšenie ich záujmu o štúdium prírodných vied a technických smerov na vysokých školách.
Žiaci videli a aj sami si vyskúšali množstvo zaujímavých pokusov hlavne z oblasti fyziky a chémie. Vyskúšali si napríklad dôkaz bielkovín v mlieku, pipetovanie automatickou pipetou,

sep
26

Zázračné švihadlo

zazracne svihadloK nenahraditeľným pomôckam pri rozvoji kondície aj v dnešnej „ digitálnej“ dobe, plnej nových technológií a supermoderných prístrojov i tréningových metód patrí – Švihadlo. Presvedčili sa o tom aj deti  nášho ŠKD, ktoré sa 26.9.2014 stretli na školskom dvore pri plnení rôznych aktivít v ktorých hlavnú úlohu hralo švihadlo. Okrem tradičných preskokov absolvovali aj netradičné švihadlové disciplíny:

sep
26

Na stretnutí s Osmijankom

osmijankoV piatok 26. septembra 2014 sa žiaci IV. A vybrali do Hornozemplínskej knižnice na stretnutie s Osmijankom, obľúbenou postavou z rozprávok Kristy Bendovej. Osmijanko je aj názov neziskovej organizácie, ktorá v minulom školskom roku zorganizovala už 10. ročník súťaže Čítame s Osmijankom - pridaj sa aj ty! zameranej na rozvoj čitateľskej gramotnosti žiakov I. stupňa základných škôl.
    Riaditeľka organizácie Osmijanko Mgr. Miroslava Biznárová sa v literárnej tvorivej dielni snažila vtiahnuť deti do sveta kníh a fantázie - žiaci rozprávali o obľúbených knihách,

sep
24

Žiť energiou

zit energiouOrganizácia SIEA (Slovenská inovačná energetická agentúra) pre žiakov ôsmeho ročníka pripravila 24. septembra zaujímavý deň pod názvom  „ ŽIŤ ENERGIOU“.  Podujatie prebiehalo na Základnej škole Bernolákova vo Vranove n/T, kde boli naši ôsmaci pozvaní ako hostia.
Žiaci postupne prechádzali a pracovali na šiestich stanovištiach, kde boli oboznámení s obnoviteľnými zdrojmi energie.
Na prvom stanovišti s názvom „ Poskladaj a leť “ sa teoreticky oboznámili s princípmi letu lietadla, odporovou a s tlakovou silou. Pomocou poskladaného lietadla odmerali dĺžku jeho letu.
Na druhom stanovišti „Teplo, teplejšie, najteplejšie“ sa dozvedeli, čo je to teplota, infračervené svetlo, aké prístroje sa používajú pri meraní teploty predmetov. Veľmi zaujímavým pre nich bolo vyskúšať si prácu s termovíznou kamerou. 

sep
02

Opäť začíname

Opat zaciname 16Otvorenie  školského roka 2014/2015 máme úspešne za sebou. Prvý deň na slávnostnom otvorení privítal na pôde školy žiakov, rodičov a zamestnancov riaditeľ školy, Mgr. Milan Bendik,   spolu so zástupkyňami, Mgr. Ingrid Imrichovou a Mgr. Andreou Sabolovou a vedúcou ŠKD pani Bernardínou Pariľákovou.
Pre všetkých prítomných bol pripravený krátky kultúrny program. Začal sa slovami básne v podaní S. Tarčinskej (VIII. A).  Po nej s literárnym pásmom vystúpili žiaci 4. ročníka. Na ľudovú nôtu prítomným zaspievali členky DFS Cifroško. Spestrením programu bol moderný tanec  ča – ča a moderná pieseň v podaní P. Gáča (IX. D).  Po skončení kultúrneho programu sa počas tónov školskej hymny všetci žiaci spolu s učiteľmi  rozišli do tried, v ktorých budú tráviť začínajúci  školský rok.
Všetkým spoločne želáme pracovný rok plný úspechov, šťastia, zdravia, radosti, vzájomnej úcty a veľa krásnych chvíľ prežitých v škole v školskom roku 2014/2015.

sep
24

Cvičenie v prírode

prirodaSeptembrové teplé lúče slnka zaviedli žiakov prvého stupňa do prírody. Žiaci prvého a druhého ročníka cestou pozorovali zmeny prírody v jeseni, zbierali listy a gaštany. Lúku využili na hry a športové činnosti.
Pestrofarebná príroda sprevádzala tretiakov a štvrtákov, ktorí sa vybrali na turistickú vychádzku na vlastivedný chodník „Bila hura“. Radosť, nadšenie a pohoda im boli odmenou za kvapky potu, ktoré sa objavili pri zdolávaní kopca nad naším mestom.

 • priroda (1)
 • priroda (10)
 • priroda (11)
 • priroda (2)
 • priroda (3)
 • priroda (4)
 • priroda (5)
 • priroda (6)
 • priroda (7)
 • priroda (8)
 • priroda (9)
 • priroda