Slávici z lavice

Dňa 28.4.2016 sa v Centre voľného času uskutočnilo obvodové kolo súťaže v interpretácii modernej piesne Slávici z lavice. Súťažilo sa v 3 kategóriách: I. kat.: 1. – 4. roč. ZŠ, II. kat.: 5. – 6. roč. ZŠ, III. kat.: 7. – 9.roč. ZŠ a osemročných gymnázií do 15 rokov.

Úspechy mladých matematikov

Dňa 5. apríla 2016 v Centre voľného času vo Vranove nad Topľou prebiehalo okresné kolo matematickej olympiády 6., 7., a 8. ročníka. Naši žiaci opäť získali krásne úspechy.

apr

Cifroškári veľmi úspešní na krajských súťažiach

Výnimočnú nedeľu prežili speváčky a muzikanti DFS Cifroško 17. apríla 2016 v Raslaviciach. Na krajskej súťažnej prehliadke detského hudobného folklóru zvíťazili vo veľmi silnej konkurencii v kategórii spevácke skupiny a zároveň aj v kategórii ľudové hudby a vďaka dvom titulom "Laureát krajskej súťaže" priamo postúpili na celoštátnu súťaž, čo sa im ešte nikdy v histórii nepodarilo.

apr

Šiestaci objavovali tajuplné podzemné kráľovstvo

Objaviť tajuplné podzemie jaskyne Zlá Diera a zažiť nenáročnú trasu plnú zážitkov doplnenú výkladom o tajomstvách podzemia. Túto jedinečnú možnosť sme mali 22. apríla 2016.

Návšteva HaZZ

V dňoch 21.4. a 22.4. 2016 deti I.- IV. oddelenia ŠKD navštívili HaZZ vo Vranove nad Topľou. Členovia hasičského zboru porozprávali deťom o svojej náročnej a zodpovednej práci a odpovedali na množstvo zvedavých otázok detí.

Oslavy Dňa Zeme u tretiakov

„Až keď zotneme posledný strom, až keď otrávime poslednú rieku, až keď ulovíme poslednú rybu, zistíme, že peniaze sa nedajú jesť.“

Deň Zeme je deň venovaný Zemi, ktorý sa každoročne koná 22. apríla. V modernom poňatí ide o ekologicky motivovaný sviatok, upozorňujúci ľudí na dopady ničenia životného prostredia. V tento deň sa žiaci druhého ročníka vybrali na exkurziu do HZOS vo Vranove nad Topľou, kde formou prezentácie sa dozvedeli o lese, lesných živočíchoch a vtákoch priamo od odborníkov. Žiaci si nenechali ujsť ani výstavu preparovaných vtákov žijúcich v okolí Vranova nad Topľou. Deň Zeme je deň venovaný Zemi, ktorý sa každoročne koná 22. apríla. História vyhlásenia tohto dňa siaha do roku 1969, keď John McConnell vytvoril i vlajku Dňa Zeme.

Siedmaci na Kapušianskom hrade

Kapušiansky hrad je zrúcaninou hradu nad obcou Kapušany a je situovaný na skalnom výbežku vrchu Zámčisko. Práve na tomto mieste, žiaci siedmeho ročníka, 21.apríla, prežili svoj Eko-deň. Spolu so svojimi triednymi učiteľmi vystúpili na zrúcaniny Kapušianskeho hradu.