apr

Cifroškári veľmi úspešní na krajských súťažiach

Výnimočnú nedeľu prežili speváčky a muzikanti DFS Cifroško 17. apríla 2016 v Raslaviciach. Na krajskej súťažnej prehliadke detského hudobného folklóru zvíťazili vo veľmi silnej konkurencii v kategórii spevácke skupiny a zároveň aj v kategórii ľudové hudby a vďaka dvom titulom "Laureát krajskej súťaže" priamo postúpili na celoštátnu súťaž, čo sa im ešte nikdy v histórii nepodarilo.

Nestratili sa ani sólistky speváčky, ktoré spomedzi 27 účastníkov získali krásne ocenenia. Hanka Kocákova a Alexandra Jevčáková sa umiestnili v zlatom pásme a Emka Demčíková v pásme striebornom. Sólistky sprevádzali na akordeóne Mgr. Peter Šofranko a Matúš Gális. Hanku, Emku a spevácku skupinu pripravovali na súťaž PaedDr. Jarmila Kolesárová a Mgr. Danka Kolesárová, Alexandru jej mamka, PaedDr. Natália Jevčáková. Ľudovú hudbu pre zmenu primáš FS Vranovčan, Ondrej Šinaj.
O týždeň skôr, 10. apríla 2016 zároveň súťažili sólisti tanečníci v krajskej súťaži Šaffovej ostrohy v MsDK vo Vranove nad Topľou. Aj v tejto súťaži malo Cifroško svoje zastúpenie v podobe 4 tanečných párov. Víťazom a priamym postupujúcim na celoštátnu súťaž sa stal tanečný pár Vierka Nemčíková – Jakub Hricík. V striebornom pásme sa umiestnili Bianka Muchaničová – Matej Kaňuch, Renáta Tömöryová – Marek Adam a Hanka Kocáková – Marko Sukovský. Tanečné páry na súťaž pripravovali manželia Lenka a Peter Kocákovci.
Všetkým Cifroškárom ďakujeme za skvelú reprezentáciu a srdečne gratulujeme k týmto výnimočným úspechom. Speváckej skupine a ľudovej hudbe prajeme veľa šťastia na celoštátnej súťaži, ktorá sa uskutoční začiatkom júna v Habovke a tanečníkom o dva týždeň skôr na Šaffovej ostrohe v Dlhom Klčove.