apr

Okresné kolo v basketbale

Po dievčatách sa na okresnom kole v basketbale predstavili aj naši chlapci. Po poctivej príprave počas celého roka sa výsledok musel dostaviť. Chlapci na turnaji nenašli premožiteľa a s prehľadom zvíťazili vo všetkých svojich stretnutiach a zaslúžene získali 1. miesto.

Úspech našich v Pytagoriáde

Dňa 8. 3. a 9. 3. 2016 sa v Centre voľného času vo Vranove nad Topľou uskutočnili okresné kolá 37. ročníka Pytagoriády kat. P3 - P8 t.j. 3. – 8. ročník ZŠ a príslušných ročníkov gymnázií.

Čistička odpadových vôd

Vodovod s teplou a studenou vodou, či sociálne zariadenie sú dnes, až na výnimky, bežnou súčasťou našich bytov i domov. Je viac ako pravdepodobné, že ďalej sa nestaráme, kam odpad ide, či ako končí.

Sadenie stromčekov

Stará múdrosť hovorí: „Keď si v živote zasadil čo len jeden strom, nežil si nadarmo.“Je už tradíciou našej školy, že si každá trieda v jej areáli zasadí svoj stromček, o ktorý sa žiaci starajú, ošetrujú ho a on rastie spolu s nimi.

Okresné kolo vo volejbale

Vo štvrtok 17. marca sa vo veľkej telocvični našej školy uskutočnilo okresné kolo vo volejbale žiačok ZŠ. Turnaja sa zúčastnilo 5 škôl z nášho okresu. Dievčatá bojovali v dvoch skupinách systémom každý s každým. Naše dievčatá sa v základnej skupine stretli s dievčatami zo ZŠ Bernolákova, ktoré zdolali 2:0 na sety a postúpili do finále. Druhú skupinu ovládli presvedčivo žiačky ZŠ Juh.

Deň vody u piatakov

22. marec je už od roku 1993 určený ako Deň vody. Piataci si ho pripomenuli svojim modrým oblečením a tým, že sa v tento deň rozhodli piť len čistú vodu, ktorá je pre náš organizmus najlepšia.

Veľkonočné tvorivé dielne

Veľkonočný čas je obdobím, kedy sa všetci tešíme z príchodu jari a počas sviatkov sa snažíme skrášliť svoje príbytky rôznymi dekoráciami. Piatok 18.marca bol pre našich žiakov výbornou príležitosťou ako to uskutočniť. Veľkonočné tvorivé dielne boli prezentáciou manuálnych zručností detí a učiteliek.