Vianočná akadémia

V čase predvianočného zhonu, posledných nákupov a veľkého upratovania ponúkli žiaci našej základnej školy možnosť na chvíľu sa zastaviť a stráviť príjemný deň v priestoroch veľkej telocvične. 20. december 2016 tak patril im a rovnako hosťom, ktorí prijali pozvanie na našu, už tradičnú, Vianočnú akadémiu. Rodičia, starí rodičia a všetci prítomní pozvanie určite neoľutovali a v takmer hodinovom programe ocenili talenty svojich detí, ako aj trpezlivosť a prácu ich pedagógov.

Skauti ako nositelia Betlehemského svetla

Plameň z Baziliky Narodenia Pána v Betleheme skauti každoročne roznášajú v 25 krajinách Európy. Preto aj skauti našej školy sa na tom podieľajú. Už 11. decembra sa zúčastnili transportu Betlehemského svetla skautom na Ukrajine.

V nedeľu vo večerných hodinách si boli odpáliť svetlo z vlaku, ktorý roznášal svetlo do jednotlivých miest v našom regióne.

Vianočné inšpirácie

Vianoce - najkrajšie sviatky roka. Kto by sa na ne netešil? Aj my sa ich nevieme dočkať. V čase adventu, v čase očakávania narodenia Ježiška, je čas aj na sviatočnú úpravu našich domovov. Pri výrobe vianočných dekorácií ukázali svoju šikovnosť, tvorivosť a radosť tretiaci a štvrtáci. Pripravili výstavu pod názvom Vianočné inšpirácie, na ktorú pozývajú aj vás, už 16. 12. 2016. Príďte, možno aj vás inšpirujú.

Šaliansky Maťko

Dňa 16. decembra sa uskutočnilo školské kolo súťaže v prednese slovenských povestí Šaliansky Maťko J. C. Hronského. Súťažilo sa v dvoch kategóriách: I. kategória - žiaci 2. – 3. ročníka  a II. kategória - žiaci 4. – 5. ročníka

Pesničkový Mikuláš

Pesničkový Mikuláš so svojimi kamarátmi anjelom, čertíkmi, Babou Jagou a Brumtalášom zavítali aj tento rok dňa 8. a 9. decembra so svojím rozprávkovým vrecom do nášho mesta, aby potešili, pobavili a rozdali darčeky aj našim deťom z 1.-5. ročníka. Sladkú odmenu dostali odvážne deti,ktoré zarecitovali básničku či zaspievali pesničku.

Skrátené vyučovanie

Oznamujeme Vám, že v dňoch 21. 12. a 22. 12. 2016 bude vyučovanie prebiehať v skrátenom režime. Vyučovací proces bude prebiehať podľa rozvrhu, ale vyučovacie hodiny budú skrátené – iba 30 minútové, prestávky ostávajú nezmenené.

Vyučovanie bude prebiehať nasledovne:

1.hodina

8: 00 – 8: 30 hod.

2.hodina

8: 40 – 9: 10 hod.

3.hodina

9: 25 – 9: 55 hod.

4.hodina

10: 05 – 10: 35 hod.

5.hodina

10: 45 – 11: 15 hod.

6.hodina

11: 25 – 11: 55 hod.

Školský klub detí bude po vyučovaní fungovať bez zmien.

Technická olympiáda

Dňa 1. 12. 2016 sa uskutočnilo okresné kolo Technickej olympiády v kategórii A dvojice pre žiakov 8. - 9. ročníka a v kategórii B jednotlivci pre žiakov 5. - 7. ročníka. Súťaž pozostávala z teoretickej časti formou testu a praktickej časti. V praktickej časti bolo úlohou súťažiacich zostrojiť výrobok na základe predloženého technického výkresu.