feb

Hlas ŠKD

Spievanie mám zo všetkého najradšej, spievanie sú moje chvíle najkrajšie. O svojej láske k spevu nás presvedčili súťažiaci V. ročníka speváckej súťaže HLAS ŠKD, ktorá sa uskutočnila 27.1.2017. Svoj talent predstavili spevom ľudových a detských populárnych piesní.

Šaliansky Maťko

Vo štvrtok 19. januára sa v Hornozemplínskej knižnici vo Vranove nad Topľou konalo regionálne kolo súťaže v prednese slovenských povestí Šaliansky Maťko. Organizátori v tomto roku prišli s novinkou a do súťaže zapojili aj žiakov z okresu Humenné. A tak sa naši reprezentanti museli popasovať s väčším počtom súťažiacich, ako to bolo v predchádzajúcich ročníkoch. Svojimi výbornými výkonmi si vybojovali cenné víťazstvá.

Ukážky prvej pomoci na Červenom kríži vo Vranove nad Topľou

Dňa 12. a 13. januára 2017 žiaci 7. ročníka navštívili priestory Červeného kríža vo Vranove nad Topľou. Inštruktorka p. Kertisová ich oboznámila s prvou pomocou, ktorú tvorí umelé dýchanie a masáž srdca, zo základnými zásadami a jej poskytovaním dospelému i malému dieťaťu (batoľaťu). Táto prvá pomoc je nevyhnutná v prípade bezvedomia, ktoré môže vzniknúť následkom úrazu, pádu, autonehody, infarktu, nízkej hladiny cukru - diabetici, epileptického záchvatu alebo silnej opitosti.

Hry na snehu!

Zima, vietor, sneženie, chlad, ktorý ide pod kožu… Bŕŕŕ, lepšie je doma v teple. Kým počas pekných teplých dní sú všetci vonku, počas chladných zimných dní, najmä ak je nepríjemné počasie, sme radšej vo vnútri. Nielen deti, ale aj my, dospelí, potrebujeme chodiť von aj v zime.