apr
30

Kostelničákov ornament

kor miniTohto roku pripravila Spojená škola v Spišskej Starej Vsi už 15. ročník medzinárodnej súťaže Kostelničákov ornament, ktorá sa koná na počesť maliara, slávneho rodáka z tohto mestečka, Štefana Leonarda Kostelničáka. Bol to umelec - predstaviteľ ľudovej ornamentiky, ktorý sa zaslúžil o rozvoj ornamentálnej tvorby, jej zdokonalenie a povýšenie na umeleckú úroveň. Tejto súťaže sa každoročne svojimi výtvarnými prácami zúčastňujú aj naši žiaci s veľmi peknými úspechmi. V tomto ročníku si prevzali ocenenie za I. miesto na vernisáži, ktorá a konala 30.apríla 2018 v kultúrnom dome v Spišskej Starej Vsi, aj naše žiačky: Noemi Mitriková z II. A triedy, ktorú pripravila p. uč Mgr. H. Borošová, v kategórii 1. - 4. roč. a Andrea a Karolína Krankotove z IX. C triedy, pod vedením p. uč. Mgr. Ľ. Caklovej, v kat. 5.-9. r. ZŠ.

apr
27

Exkurzia Kežmarok

kezmarok miniDňa 27. 04. 2018 sa žiaci 8. A, 8. B a 8. C triedy zo ZŠ Sídlisko II zúčastnili exkurzie v Kežmarku pod vedením učiteľov Mgr. Ľ. Caklovej, Mgr. A. Treľovej, Mgr. P. Kocáka a Mgr. A. Mydlovej. Táto exkurzia pozostávala z jednotlivých častí, žiaci mali možnosť navštíviť Lyceálnu knižnicu v Kežmarku, červený evanjelický kostol – Tököliho, drevený artikulárny kostolík – pamiatka UNESCO a záver exkurzie tvorila návšteva Kežmarského hradu.
Exkurzia, podľa vyjadrenia žiakov, splnila svoj účel a urobila na nich veľmi dobrý dojem.

apr
27

Mladý priateľ lesa

mpl miniAž 70 mladých ochrancov prírody z celého Prešovského kraja, si prišlo dňa 27.4.2018, zmerať svoje vedomosti v súťaži „Mladý priateľ lesa“, ktorú zorganizovali žiaci Strednej odbornej školy lesníckej v Prešove. Našu školu reprezentovali žiačky VIII.C triedy Klára Bodnárová a Dominika Mattová, ktoré si vyskúšali poznávanie stromov, živočíchov, stôp zvierat a porovnávanie poznatkov o živote v lese. Nechýbal ani program v podobe vystúpenia sokoliarov, ukážky vábenia zveri či prehliadky lesných exponátov umiestnených v budove školy. Klára Bodnárová v tejto súťaži obsadila 2. miesto, za čo jej srdečne blahoželáme. Žiačku pripravovala pani učiteľka Mgr. Zuzana Štefanková.

apr
27

Slávici z lavice - krajské kolo

slavicikraj miniDňa 27. apríla 2018 sa v Prešove konalo krajské kolo súťaže Slávici z lavice. Aj našu školu v nej reprezentovala žiačka 6.C, Nina Mrusková, ktorá v doprovode svojej školskej kapely odspievala pieseň kapely Peter Bič projekt Skúšame sa nájsť. Za svoj fantastický výkon si vyspievala prekrásne 2. miesto. Blahoželáme a želáme ešte veľa veľa hudobných úspechov... Ninu na súťaž pripravovali Mgr. Peter Šofranko a Mgr. Matúš Boroš, ktorí boli aj súčasťou kapely spolu s Matejom Stavným zo 7.D a Jánom Mičejom zo 7.A. Ďakujeme aj kapele za veľmi príjemný hudobný doprovod...

apr
25

Biologická olympiáda, kategória D

biolymp miniDňa 25.4.2018, sa v priestoroch Centra voľného času vo Vranove nad Topľou, konalo obvodové kolo Biologickej olympiády kategórie D, v ktorom si mohli žiaci šiestych a siedmych ročníkov základných škôl zmerať sily v teoretických ale aj praktických úlohách. Našu školu reprezentovali dve žiačky, z ktorých Katarína Kaňuchová, žiačka VII.D triedy, obsadila v teoretickej časti 3. miesto. Katke blahoželáme a prajeme jej ešte veľa úspechov. Žiačku pripravovala Mgr. Zuzana Štefanková.

apr
26

Lezecká stena

lezste miniPrekonať samého seba sa pokúsili naši druháčikovia dňa 26.4.2018, kedy sa vybrali v rámci telesnej výchovy zdolať lezeckú stenu v CVČ. Na takomto netradičnom vyučovaní mali žiaci možnosť overiť si svoje schopnosti: fyzickú zdatnosť, vytrvalosť, či obratnosť a získať nové skúsenosti. Odmenou im bola aj neskrývaná radosť z veľmi zaujímavej pohybovej činnosti.

apr
24

Krakov - Vielička - Osvienčim

expl miniV dňoch 22. - 24. 4. 2018 sa 87 žiakov 8. - 9. ročníka a 4 pedagógovia (p. uč. D. Babiaková, p. uč. A. Opaľuchová, p. uč. A. Treľová, p. uč. Z. Mičejová) zúčastnili poznávacej exkurzie do Poľska. Naším prvým cieľom bol Osvienčim. Následne sme sa presunuli do koncentračného tábora Auschwitz II.- Birkenau, ktorý sa stal akýmsi symbolom genocídyEšte dlho v nás bude rezonovať pocit bezmocnosti a bezradnosti, ktorý sme na tomto mieste prežívali. Odchádzali sme z tábora smutní, ale s nádejou, že sa už takéto zverstvá opakovať nebudú.