feb
21

Divadelné predstavenie – 5. ročník

divadlo ke miniNaši piataci pocestovali 21. februára 2018 za kultúrou do historickej budovy Štátneho divadla v Košiciach. Zúčastnili sa divadelného predstavenia Maškaráda s podnadpisom Fantóm opery. Žiaci sa pobavili na zápletkách humornej detektívky, kde dve čarodejnice hľadajú tretiu. Veď čarodejnice musia byť tri. Jeden tematický celok učiva literatúry v piatom ročníku je zameraný na poznávanie dramatického umenia a v tomto predstavení sa naši žiaci stretli naživo s dvojdejstvovou divadelnou hrou, operou a fantazijným príbehom spracovaným do divadelnej podoby.

feb
13

Tvorivé dielne s chémiou

chtd miniČári-mári, abraka-dabra a iné kúzelné formulky si mohli hovoriť žiaci IV.C 13.2.2018 pri návšteve tvorivých dielni so zameraním na chémiu. Robili jednoduché pokusy, z ktorých boli nadšení, lebo sa im darili. Nakoniec každý žiak dostal čestný diplom absolventa „Chemických tvorivých dielni“ a drobné odmeny.
Túto krásnu akciu pre ne pripravili v rámci spolupráce s našou školou pedagógovia i žiaci Spojenej školy na Budovateľskej ulici, za čo im patrí poďakovanie.

feb
12

Beseda so spisovateľkou

olga svedova miniDňa 12.2.2018 sa žiaci I.A a I.D triedy zúčastnili besedy so spisovateľkou, ale tiež aj učiteľkou, Oľgou Švedovou. V príjemnom prostredí Hornozemplínskej knižnice vo Vranove nad Topľou spisovateľka oboznámila žiakov so svojimi knihami. Spoločne sme zalistovali v Pamätníčku prváka, kde sa ukrývajú zaujímavé básničky k písmenám abecedy. Žiakov zaujali aj Omaľovánky, ktoré voľne nadväzujú na túto knihu. V knihe Ako liečivé rastliny pomohli zvieratkám sa dozvedeli o liečivých účinkoch byliniek. Na záver si deti spolu s pani spisovateľkou zatancovali a zaspievali pekné pesničky. Za odmenu si odniesli pekné pexeso.

feb
09

Lyžiari siedmaci na Drienici

lv miniUplynulý týždeň od nedele 04.02. do piatku 09.02.2018 sa naši siedmaci zúčastnili lyžiarskeho výcviku neďaleko Sabinova, v lyžiarskom stredisku Drienica. Tento školský rok sa lyžiarskeho výcviku zúčastnilo dovedna 85 žiakov, ktorí boli rozdelení do šiestich skupín. Denný režim, s ktorým sa žiaci oboznámili v nedeľu, v sebe zahŕňal okrem dvojfázovej výučby lyžovania aj rôzne iné aktivity. Pedagógovia si pre žiakov pripravili množstvo prednášok obsahujúcich vedomosti z histórie lyžovania, lyžiarskej výstroje, lyžiarskych disciplín či vedomosti týkajúce sa správania lyžiara na zjazdovke a jeho bezpečnosť, tzv. biely kódex.

feb
04

Talenty 2018

talenty miniV nedeľu 4. februára 2018 sa v obci Dlhé Klčovo uskutočnila okresná súťaž v speve populárnej a ľudovej piesne s názvom Talenty 2018. V takmer štvorhodinovom „maratóne“ sa predstavilo 31 sólistov spevákov, 1 inštrumentalistka a 3 spevácke skupiny. Našim spevákom sa mimoriadne darilo a získali tieto umiestnenia:

feb
09

Karneval

karneval miniObdobie fašiangov by na našej škole nemohlo skončiť inak ako tradičným karnevalom. V piatok 9. februára 2018 sa deti prvého stupňa už nevedeli dočkať konca vyučovania, aby sa v krásne vyzdobenej školskej jedálni ukázali v maskách, ktoré si spolu s rodičmi vyrobili. Ani tento rok svojou šikovnosťou a kreativitou nesklamali. Deti sa zabávali, tancovali, súťažili a priestormi školy sa šírila radosť a smiech. O dobrú náladu sa postaral výberom tanečných piesní DJ Martin Gočík a všetkých roztancovali dievčatá TS VARANOVIA a animátorka A. Lengvarská. Ďakujeme všetkým, ktorí sa aktívne podieľali na príprave karnevalu - kolegom, starším žiakom a pani kuchárkam, ktoré nám pripravili chutný obed o čosi skôr. Naše poďakovanie parí aj Rodičovskej rade za ceny a sladkosti.