Divadelné predstavenie – 5. ročník

divadlo ke miniNaši piataci pocestovali 21. februára 2018 za kultúrou do historickej budovy Štátneho divadla v Košiciach. Zúčastnili sa divadelného predstavenia Maškaráda s podnadpisom Fantóm opery. Žiaci sa pobavili na zápletkách humornej detektívky, kde dve čarodejnice hľadajú tretiu. Veď čarodejnice musia byť tri. Jeden tematický celok učiva literatúry v piatom ročníku je zameraný na poznávanie dramatického umenia a v tomto predstavení sa naši žiaci stretli naživo s dvojdejstvovou divadelnou hrou, operou a fantazijným príbehom spracovaným do divadelnej podoby.

Tvorivé dielne s chémiou

chtd miniČári-mári, abraka-dabra a iné kúzelné formulky si mohli hovoriť žiaci IV.C 13.2.2018 pri návšteve tvorivých dielni so zameraním na chémiu. Robili jednoduché pokusy, z ktorých boli nadšení, lebo sa im darili. Nakoniec každý žiak dostal čestný diplom absolventa „Chemických tvorivých dielni“ a drobné odmeny.
Túto krásnu akciu pre ne pripravili v rámci spolupráce s našou školou pedagógovia i žiaci Spojenej školy na Budovateľskej ulici, za čo im patrí poďakovanie.

Beseda so spisovateľkou

olga svedova miniDňa 12.2.2018 sa žiaci I.A a I.D triedy zúčastnili besedy so spisovateľkou, ale tiež aj učiteľkou, Oľgou Švedovou. V príjemnom prostredí Hornozemplínskej knižnice vo Vranove nad Topľou spisovateľka oboznámila žiakov so svojimi knihami. Spoločne sme zalistovali v Pamätníčku prváka, kde sa ukrývajú zaujímavé básničky k písmenám abecedy. Žiakov zaujali aj Omaľovánky, ktoré voľne nadväzujú na túto knihu. V knihe Ako liečivé rastliny pomohli zvieratkám sa dozvedeli o liečivých účinkoch byliniek. Na záver si deti spolu s pani spisovateľkou zatancovali a zaspievali pekné pesničky. Za odmenu si odniesli pekné pexeso.

Lyžiari siedmaci na Drienici

lv miniUplynulý týždeň od nedele 04.02. do piatku 09.02.2018 sa naši siedmaci zúčastnili lyžiarskeho výcviku neďaleko Sabinova, v lyžiarskom stredisku Drienica. Tento školský rok sa lyžiarskeho výcviku zúčastnilo dovedna 85 žiakov, ktorí boli rozdelení do šiestich skupín. Denný režim, s ktorým sa žiaci oboznámili v nedeľu, v sebe zahŕňal okrem dvojfázovej výučby lyžovania aj rôzne iné aktivity. Pedagógovia si pre žiakov pripravili množstvo prednášok obsahujúcich vedomosti z histórie lyžovania, lyžiarskej výstroje, lyžiarskych disciplín či vedomosti týkajúce sa správania lyžiara na zjazdovke a jeho bezpečnosť, tzv. biely kódex.

Talenty 2018

talenty miniV nedeľu 4. februára 2018 sa v obci Dlhé Klčovo uskutočnila okresná súťaž v speve populárnej a ľudovej piesne s názvom Talenty 2018. V takmer štvorhodinovom „maratóne“ sa predstavilo 31 sólistov spevákov, 1 inštrumentalistka a 3 spevácke skupiny. Našim spevákom sa mimoriadne darilo a získali tieto umiestnenia:

Karneval

karneval miniObdobie fašiangov by na našej škole nemohlo skončiť inak ako tradičným karnevalom. V piatok 9. februára 2018 sa deti prvého stupňa už nevedeli dočkať konca vyučovania, aby sa v krásne vyzdobenej školskej jedálni ukázali v maskách, ktoré si spolu s rodičmi vyrobili. Ani tento rok svojou šikovnosťou a kreativitou nesklamali. Deti sa zabávali, tancovali, súťažili a priestormi školy sa šírila radosť a smiech. O dobrú náladu sa postaral výberom tanečných piesní DJ Martin Gočík a všetkých roztancovali dievčatá TS VARANOVIA a animátorka A. Lengvarská. Ďakujeme všetkým, ktorí sa aktívne podieľali na príprave karnevalu - kolegom, starším žiakom a pani kuchárkam, ktoré nám pripravili chutný obed o čosi skôr. Naše poďakovanie parí aj Rodičovskej rade za ceny a sladkosti.