júl

Športový areál ZŠ Sídlisko II prístupný verejnosti

stadion miniZákladná škola, Sídlisko II 1336, Vranov nad Topľou sprístupní dňom 06.07.2018 svoj športový areál počas letných prázdnin v mesiacoch júl a august športovej verejnosti. Areál je otvorený denne len v pracovných dňoch v čase od 08,00 hod. do 16,00 hod. za stanovený poplatok. Pre jednotlivcov je otvorená atletická dráha a multifunkčné ihrisko pre kolektívne športy. Je možnosť sa objednať u správcu areálu na telefónnom čísle: 0915 241 685.

Aj mimo prevádzkovej doby je možnosť objednať si ihriská na základe dohody so správcom športového areálu.

Rozlúčka s deviatakmi

deviataci miniZáverečný deň školského roka tradične patrí k odovzdávaniu vysvedčení, no pre deviatakov aj k slávnostnej rozlúčke so svojou školou. Posledný školský deň pre deviatakov je naplnený ako radostným očakávaním vytúžených prázdnin, tak i kvapkou smútku. Lúčia sa nielen so svojou školou, v ktorej strávili pekných deväť rokov, ale aj s učiteľmi, ktorí ich počas celých deviatich rokov viedli a so spolužiakmi, s ktorými vytvorili veľa pevných priateľstiev. Každému z nás prebehlo pred očami tých uplynulých deväť rokov. Neboli to vždy roky ľahké, no boli krásne a hlavne veľmi dôležité. Tak ako to už v živote býva, jedna kapitola končí a ta druhá začína. Preto naším deviatakom do ich novej kapitoly života prajeme veľa dobrého, aby na svojich životných rázcestiach pokračovali vždy po tej správnej ceste! Dovidenia deviataci!

Netradičný záver školského roka

benk miniV utorok 26. 6. využili žiaci 2. B slnečné počasie a vybrali sa na výlet do neďalekých Benkoviec. Tam už pre nich boli nachystané rôzne športové aktivity, ktoré preverili ich telesnú zdatnosť. Skákanie cez švihadlo, futbal, bedminton, triafanie na terč vodnými balónmi, hojdačky, lanovka, lozenie po stromoch a rôzne ďalšie hry – to všetko si vyžadovalo veľa energie, ktorú neskôr všetci veselo dopĺňali pizzou. Okrem športu si však žiaci zopakovali aj svoje vedomosti z prvouky, keď sa hravou formou učili rozoznávať ovocné stromy a navštívili aj chovateľa exotických papagájov. Domov si všetci odnášali nielen veselé zážitky, ale aj malé darčeky z nájdeného pokladu. :)

Na Brekovskom hrade

brekov miniNávšteva ruín Brekovského hradu je príjemným zážitkom, ktorý mali žiaci III.C triedy v piatok 22.6. Hrad je výborne dostupný, leží na zalesnenom kopci Ondavskej vrchoviny, priamo nad obcou Brekov. Do Brekova sme cestovali vlakom. Žltá značka nás doviedla až na hrad. Pri výstupe na zrúcaninu nás sprevádzala sprievodkyňa, ktorá nás tiež oboznámila so zaujímavými informáciami o hradnom vrchu a jaskyniach, ktoré sa nachádzajú neďaleko. Počas prehliadky je niekoľko informačných panelov. Prvý stráži pekne vyrezaná drevená sovička. Počas prehliadky sme mali možnosť nahliadnuť do hradnej pivnice. Tesne pred vstupom do hradu, pri hlavnej bráne, v budove hradného múzea sme si mohli zakúpiť suveníry i prezrieť si vystavené nálezy z archeologických výskumov z posledných rokov.

Detský výtvarný Vranov

dvv mini19. júna 2018 sa v HZOS vo Vranove nad Topľou konala vernisáž spojená so slávnostným oceňovaním mladých výtvarníkov XXVI. ročníka súťaže Detský výtvarný Vranov. Malí umelci z nášho okresu vo svojich práca mali možnosť vlastného výberu tém i techník, aby sa prejavila ich čo najväčšia kreativita.
Medzi ocenenými sú aj žiaci našej školy. Laura Pivovarníková I.C (p. uč. PaedDr. I. Hermanovská), Terézia Klimkovská II. A (p. uč. H. Borošová), Barbora Šugárová IV. D (p. uč. Mgr. Marta Šofranková) a Anna Maťašová (Mgr. M. Borošová). Srdečne blahoželáme!

OZNAM

Oznamujeme rodičom, že 28.6.2018 (štvrtok) činnosť ŠKD nebude.

Školská športová olympiáda

sso miniTradične na sklonku školského roka vymenia naši žiaci so svojimi pedagógmi školské lavice za priestory športového areálu, aby si zmerali sily v rôznych disciplínach Školskej športovej olympiády. Aj v dopoludnie 18.6.2018 sa na školskom dvore zišli žiaci 1.-9. ročníka, aby si overili svoje fyzické i psychické danosti v rôznych druhoch športu. Slávnostný nástup so vztýčením olympijskej vlajky a krátky kultúrny program prispeli k sviatočnej atmosfére a dosahovaniu výborných športových výkonov súťažiacich. Najlepší športovci boli v závere podujatia odmenení nielen potleskom, ale aj diplomami a medailami. Víťazmi sa však stali všetci, ktorí sa tejto športovej olympiády zúčastnili.