apr

Zápis do 1. ročníka

prvacik miniVážení rodičia a milí predškoláci!

Zápis žiakov do 1. ročníka prebieha od 1. 4. 2018 do 30. 4. 2018 každý pracovný deň od 14,00 do 15,30 hod. v kancelárii zástupcu riaditeľa školy.

Zo športových súťaží

lopty miniBasketbal chlapcov – 3. miesto

15.marca sa na palubovke ZŠ Bernolákova uskutočnilo okresné kolo v basketbale chlapcov. Súťaže sa zúčastnilo 5 družstiev z vranovských škôl a zo Sačurova. Naši chlapci si po víťazstve nad Sačurovom neporadili s družstvami z Juhu a Bernolákovej. V priamom súboji o 3. miesto nastúpili proti chlapcom zo ZŠ Lúčna, proti ktorým odohrali veľmi napínavý zápas. Nakoniec sa šťastie usmialo na našich chlapcov, ktorí zvíťazili a obsadili konečné 3.miesto.

Hviezdoslavov Kubín – okresné kolo

hk miniDňa 26. marca 2018 zorganizovalo Hornozemplínske osvetové stredisko okresné kolo súťaže v prednese poézie a prózy – HVIEZDOSLAVOV KUBÍN 2018. 76 súťažiacich z 22 základných škôl v okrese bojovalo o postup do krajského kola, ktoré sa uskutoční 2. – 4. 5. 2018 v Prešove. Toto sú výsledky, ktoré dosiahli žiaci našej školy:

Chemická olympiáda

chemolymp miniDňa 23. 3. 2018 sa na ZŠ Juh vo Vranove nad Topľou konal 54. ročník okresného kola chemickej olympiády. Súťaže sa zúčastnilo 16 najlepších žiakov z 9 škôl vranovského okresu. Súťaž pozostávala z dvoch častí. V teoretickej časti museli žiaci predviesť svoje vedomosti z obsahu učiva predmetu chémia od 7. až po 9. ročník. V praktickej časti predviedli svoje zručnosti pri práci s chemickými látkami, laboratórnym sklom a pomôckami. Našu školu reprezentovali traja žiaci, ktorí sa umiestnili takto:

Čistička odpadových vôd

cov miniVodovod s teplou a studenou vodou, či sociálne zariadenie sú dnes, až na výnimky, bežnou súčasťou našich bytov i domov. Je viac ako pravdepodobné, že ďalej sa nestaráme, kam voda ide, či ako končí. Keďže je lepšie raz vidieť ako stokrát počuť, zúčastnili sa žiaci siedmeho ročníka exkurzie na Čističke odpadových vôd vo Vranove nad Topľou (mestská časť Lomnica), ktorá sa konala 22. marca. Žiaci sa oboznámili s najmodernejšou technológiou mechanického a biologického čistenia odpadových vôd. V ČOV sa voda čistí mechanicky (usadzovanie kalu) a biologicky (prečistenie mikroorganizmami). Následne sa prečistená voda filtruje a vypúšťa naspäť do rieky Topľa alebo sa používa ako úžitková voda napríklad na zavlažovanie.

Mimi a Líza

mimi mini21. a 22. marca žiaci tretieho ročníka prežívali zaujímavý príbeh dvoch dievčat. Mimi vtiahla svoju kamarátku Lízu do sveta nevidiacich. Aj naši žiaci si to vyskúšali v rôznych aktivitách s pani knihovníčkou. Taktiež si knihu Mimi a Líza mohli nahmatať v Braillovom písme.

Biblická olympiáda

biblolympDňa 22. marca sa v priestoroch CZŠ Sv. Františka z Asissi uskutočnilo okresné kolo Biblickej olympiády rím. kat. náboženstva. Družstvo našej školy v zložení Alexandra Kandalová (VII. B), Lukáš Balog (VII. B) a Sofia Dobranská(VII. A) obsadilo pekné 2. miesto. Blahoželáme k dosiahnutému úspechu. Žiakov pripravovala Mgr. A. Mydlová.