mar
27

Zo športových súťaží

lopty miniBasketbal chlapcov – 3. miesto

15.marca sa na palubovke ZŠ Bernolákova uskutočnilo okresné kolo v basketbale chlapcov. Súťaže sa zúčastnilo 5 družstiev z vranovských škôl a zo Sačurova. Naši chlapci si po víťazstve nad Sačurovom neporadili s družstvami z Juhu a Bernolákovej. V priamom súboji o 3. miesto nastúpili proti chlapcom zo ZŠ Lúčna, proti ktorým odohrali veľmi napínavý zápas. Nakoniec sa šťastie usmialo na našich chlapcov, ktorí zvíťazili a obsadili konečné 3.miesto.

Pripravovali: F. Minarčik, R. Fedor

Všetkým chlapcom za predvedený výkon a reprezentáciu školy gratulujeme!!!

Basketbal dievčat – 2. miesto

Dňa 16.marca sa uskutočnilo okresné kolo v basketbale dievčat. V konkurencii 5 družstiev sa naše dievčatá nestratili a ukázali, že počas celého roku poctivo trénovali. Po víťazstvách nad Bystrým, Lúčnou a dievčatami z Juhu boli nad ich sily dievčatá z Bernolákovej a nakoniec obsadili pekné 2.miesto. Blahoželáme!!!
Zostava dievčat:
A.Hatalová (IX.A), E. Kmecová, P. Vozňáková, T. Veliká (všetky IX.B), O. Šatníková (IX.C), M. Šofranková, N. Lukčová, V. Ambrózyová (všetky VIII.A), K. Kocáková, A. Kandalová, B. Veliká, K. Krúdyová (všetky VII.B)
Pripravoval: Mgr. Peter Kocák

Volejbal dievčat – 2. miesto

Vo štvrtok 23. marca sa na našej škole uskutočnilo OK vo volejbale dievčat. V prvom zápase nastúpili naše dievčatá proti Cirkevnej spojenej škole a vyhrali 3:0 na sety. Rovnakým výsledkom skončil zápas medzi ZŠ Juh a CSŠ. V peknom zápase medzi našimi dievčatami a „južankami“ si lepšie počínali dievčatá zo ZŠ Juh a zvíťazili 3:0. Blahoželáme našim dievčatám ku 2.miestu.
Zostava našich dievčat:
A. Hatalová IX.A, P. Vozňáková IX.B, D. Ivanová IX.C, V. Ambózyová, N. Lukčová, G. Ivanová VIII.A, S. Zambová VII.A, B. Veliká, A. Kandalová, K. Krúdyová VII.B.

Pripravoval: Mgr. František Minarčik

Volejbal chlapcov – 2. miesto

Už tradične hostila naša základná škola okresné kolo vo volejbale žiakov. Okresného kola, ktoré sa konalo 23. marca sa zúčastnilo viacero škôl. Aj tento rok si reprezentanti našej školy, ktorí sa venujú volejbalu aj mimo vyučovania, s chuťou zahrali a ani tento rok nechýbali vo finále. V ňom však nestačili na žiakov zo ZŠ Juh a tak sa museli po niekoľkých rokoch uspokojiť z celkového pohľadu s pekným druhým miestom. Našim žiakom gratulujeme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.
Družstvo:
Samuel Masič 9.A, Róbert Bučko 9.A, Jakub Hrun 9.B, Jozef Tkáč 9.C, Juraj Škoviera 9.C, Artúr Šandor 9.D, Filip Ottinger 8.B, Maroš Mičko 7.C, Karol Bereš 7.C, Ľuboš Zelizňák 7.C, Martin Hreha 7.B, Denis Gullák 7.D
Žiakov pripravoval: Mgr. Rastislav Fedor

Vybíjaná dievčat – 1. miesto

Dňa 27. 3. 2018 sa na našej škole konalo okresné kolo vo vybíjanej. V silnej konkurencii 9 družstiev sa našim dievčatám podarilo vybojovať 1. miesto, čím si zabezpečili postup na krajské kolo. Dievčatám srdečne blahoželáme.