dec

Technická olympiáda

Dňa 30. 11. 2017 sa uskutočnilo okresné kolo Technickej olympiády v kategórii A dvojice pre žiakov 8. -9. ročníka a v kategórii B jednotlivci pre žiakov 5. -7. ročníka. Súťaž pozostávala z teoretickej časti formou testu a praktickej časti. V praktickej časti bolo úlohou súťažiacich zostrojiť výrobok na základe predloženého technického výkresu.

dec

Slávici z lavice

V utorok 28. 11. 2017 sa už po štvrtýkrát naša školská telocvičňa premenila na koncertnú sálu, v ktorej sa rozozvučali hlasy malých i väčších spevákov v školskom kole súťaže v speve populárnej piesne Slávici z lavice. Zúčastnilo sa jej 14 spevákov, ktorí súťažili v dvoch kategóriách. Diváci obdivovali ich krásne hlasy i odvahu, s akou sa postavili pred publikum.

nov

Povedzme šikanovaniu jasné NIE!

Dňa 23.11.2017 sa deti druhých ročníkov ŠKD zúčastnili besedy na tému šikanovanie. Kpt. Martina Andreková z PZ SR vo Vranove nad Topľou im prijateľnou formou objasnila pojmy šikanovanie a kyberšikana. Deti upozornila na rôzne druhy šikanovania, vysvetlila im ako spoznať agresora či obeť šikany, ako sa brániť a kde vyhľadať pomoc.

Malí herci – dramatizácia rozprávky

Žiaci štvrtého ročníka sa v mesiaci november zapojili do aktivity, ktorú navrhla školská knižnica pod názvom: Malí herci. Prostredníctvom inscenácie rozprávok, ktoré si žiaci jednotlivých tried pripravili pre svojich spolužiakov a zahrali v priestoroch „Pri domčeku“, sme sa na chvíľu preniesli do sveta fantázie.

nov

Na najvyššom stupienku víťazov v hoteli Carlton

Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora v spolupráci s Centrom rozvoja znalostí o potravinách (organizácia s celoslovenskou pôsobnosťou so zameraním na zvyšovanie povedomia o potravinách a dobrých stravovacích návykoch ako súčasti zdravého životného štýlu) zorganizovali už 5. ročník súťaže HOVORME O JEDLE, ktorá sa skladá z niekoľkých častí.

Projekt EnglishOne

Národný projekt EnglishOne je zameraný na zvýšenie kvality vyučovania anglického jazyka na základných školách v Slovenskej republike. V našej škole aktivizujú žiakov na prácu s moderným digitálnym vzdelávacím programom učiteľky Mgr. Marcela Lukčíková a Mgr. Helena Demčáková. Škola získala metodiky, pracovné listy, kvalitnejšiu výučbu cez licencovaný vzdelávací portál pod záštitou Ministerstva školstva SR.

Divadelné predstavenie Rysavá jalovica

... Krt trpezlivo čaká začiatok. Čím ona väčšmi s kázňou odťahuje, tým väčší strach zmocňuje sa ho, lebo vie, že tým ostrejšia bude ona.

Tak nadišiel konečne smutný okamžik. Eva začala, ale len otázkou.
„Šiel si len sám z jarmoku?“
Muž ochotne odpovedá:
„Hej, sám ako palec; živej duše nešlo so mnou.“
„To verím, lebo všetci poriadni ľudia za vidna sa poberajú z jarmoku a netúlajú sa po nociach ako ty. Noc má svoju moc.“ ...