Beseda na SČK

sck logo miniV dňoch 26.2 – 28. 2. 2019 mali naši žiaci 7. ročníka vyučovaciu hodinu biológie v priestoroch Červeného kríža. Inštruktorka prvej pomoci pani Kertisová im predniesla súbor základných zásad, postupov a sled kardiopulmonálnej resuscitácie (srdcovo-pľúcne oživovanie) a prvej pomoci pri dusení sa. Vedomosti a informácie z besedy si žiaci mohli vyskúšať na figurínach.
Poskytnutie prvej pomoci je nevyhnutné v prípade bezvedomia, ktoré môže vzniknúť následkom úrazu, pádu, autonehody, infarktu, nízkej hladiny cukru - diabetici, epileptického záchvatu...
Odborný výklad a názorná prezentácia spolu s možnosťou vyskúšania si poskytnutia prvej pomoci na figuríne boli zážitkovým spestrením hodín biológie a zaujímavou skúsenosťou pre našich žiakov.

Chlapci si v basketbale vybojovali 1. miesto

lopty miniNa Okresnom kole v basketbale, ktoré sa tento krát konalo na ZŠ Lúčna, nechýbali ani žiaci našej školy. Naši chlapci odohrali náročný turnaj na ktorom im bola prvým súperom ZŠ Juh. Chlapci si z tohto zápasu odniesli aj napriek ťažšiemu úvodu, presvedčivú výhru. Domáci našich chlapcov potrápili troška viac a po napínavom dueli sme tesne prehrali. Ozdobou tohto turnaja bol však posledný zápas, v ktorom sme nastúpili proti vtedy suverénnej ZŠ Bernolákova. Začiatok nám opäť nevychádzal a prehrávali sme už 2:8. Za tohto stavu sme poslali na palubovku čerstvé sily a chlapci otočili celý duel, kde zo stavu 2:8 bolo na konci duelu 22:12 pre reprezentantov našej školy.

Prváci v bábkovom divadle

bdke mini26.2.2019 naši prváci navštívili Bábkové divadlo v Košiciach, kde im bábkoherci predstavili modernú rozprávku od autorky a režisérky Zuzany Kollárovej: Podmorská rozprávka.
Žiaci prežívali dobrodružstvá malého žraloka Zelenáča, ktorý sa od svojich spolužiakov odlišoval. Vybral sa hľadať zlatú rybku, ktorá by mu splnila jeho želanie - stať sa skutočným žralokom. Pútavý a dobrodružný príbeh v nás zanechal hlboký umelecký zážitok, ktorý prehĺbila príjemná prechádzka po historickom centre na záver návštevy mesta Košice.

ECO RECYKLUJ TOUR

ert miniKam sme dospeli s našou planétou, čo sa odpadkov týka, vieme všetci. Jedným z riešení, ako zlepšiť tento nelichotivý stav, je recyklovať odpad, ktorý vyprodukujeme. A ako to robiť správne nám prišiel vysvetliť Thomas Puskailer prostredníctvom unikátneho ekologického koncertu ECO RECYKLUJ TOUR, ktorý sa konal v našej telocvični 26. februára. Spolu s Martinom Madejom žiakom názornou formou priblížili každú skutočnosť o recyklácii, separácii, o zbytočných obaloch či uvedomelom nakupovaní. Súčasťou programu boli aj súťaže, eko-pesničky či krátke videá so známymi osobnosťami šoubiznisu. A nakoľko je mládež budúcnosť našej Zeme, dúfajme, že aj jej pričinením sa z nej opäť stane „zelená planéta“.

Lyžiari v Drienici

lv miniTohtoročný február bol mesiacom, na ktorý sa veľmi tešili hlavne žiaci našej školy, ktorí navštevujú siedmy ročník. Veď prečo by nie, keď sa už nevedeli dočkať tak žiakmi ospevovaného lyžiarskeho výcviku, ktorí absolvovali v termíne od 10. do 15. februára. Obsahom lyžiarskeho výcviku je už tradične teoretická príprava, v podobe prednášok o lyžovaní, výstroja lyžiara, či správaní sa lyžiara na svahu, tzv. Biely kódex. No aby to nebolo len o učení, tak inštruktori pripravili pre žiakov diskotéku, pri ktorej sa žiaci dobre zabavili a vytvorili nové kamarátstva. Praktická časť prebiehala v lyžiarskom stredisku Drienica, kde si žiaci osvojovali základy lyžovania, správanie sa lyžiara na svahu a postupne zdokonaľovali svoje naučené zručnosti.

Ples školy

ples mini15. ples školy máme úspešne za sebou... Organizátori plesu sa aj touto cestou chcú poďakovať všetkým, ktorí sa pričinili o jeho úspešný a hladký priebeh.  Poďakovanie patrí aj všetkým sponzorom, ktorí prispeli do bohatej tomboly. Fotky v plnom rozlíšení z plesu nájdete v tomto odkaze:  https://uloz.to/!NuTTpZqR2Oxn/ples-16-2-2019-zip

Biologická olympiáda

bio miniDňa 12.2.2019 sa v Centre voľného času vo Vranove nad Topľou konalo okresné kolo biologickej olympiády v kategórii C, ktorá je určená pre žiakov 8. a 9. ročníka. Úlohou súťažiacich bolo zvládnuť praktickú ale aj teoretickú časť, prípadne mali možnosť prezentovať vlastný projekt.
Našu školu reprezentovala v teoreticko-praktickej časti Klára Bodnárová (IX.C), ktorá získala 1. miesto. Kláre blahoželáme a prajeme jej veľa úspechov aj v krajskom kole. Žiačku pripravovala Mgr. Zuzana Štefanková.