feb
15

Lyžiari v Drienici

lv miniTohtoročný február bol mesiacom, na ktorý sa veľmi tešili hlavne žiaci našej školy, ktorí navštevujú siedmy ročník. Veď prečo by nie, keď sa už nevedeli dočkať tak žiakmi ospevovaného lyžiarskeho výcviku, ktorí absolvovali v termíne od 10. do 15. februára. Obsahom lyžiarskeho výcviku je už tradične teoretická príprava, v podobe prednášok o lyžovaní, výstroja lyžiara, či správaní sa lyžiara na svahu, tzv. Biely kódex. No aby to nebolo len o učení, tak inštruktori pripravili pre žiakov diskotéku, pri ktorej sa žiaci dobre zabavili a vytvorili nové kamarátstva. Praktická časť prebiehala v lyžiarskom stredisku Drienica, kde si žiaci osvojovali základy lyžovania, správanie sa lyžiara na svahu a postupne zdokonaľovali svoje naučené zručnosti.

Tie si mohli overiť vo štvrtkových pretekoch, v ktorých boli všetci vynikajúci a nebola núdza ani o výsledkové prekvapenia. Výsledky týchto pretekov si môžete pozrieť pod článkom. Víťazom gratulujeme a všetkým prajeme, aby to čo sa na lyžiarskom výcviku naučili, mohli ďalej vo svojom voľnom čase rozvíjať.

Poradie chlapcov:

1. miesto: Richard Melníček 7.C
2. miesto: Jakub Mehaj 7.C
3. miesto: Michal Vancák 7.C

Poradie dievčat:

1. miesto: Alžbeta Molčanová 7.C
2. miesto: Natália Šuličová 7.A
3. miesto: Martina Spustová 7.B

  • lv - fedor
  • lv - instruktori
  • lv - micejova
  • lv - mydlova
  • lv chlapci
  • lv dievcata
  • lv lazurova 4