Kto je ďalší?

unnamedMilí rodičia a priatelia školy, o chvíľu sa začnú prázdniny a deti budú tráviť veľa času doma bez vás - rodičov. Najviac času žiaľ venujú počítaču a telefónu. Brodia sa po Internete, kde je všeličo – aj možné nástrahy. Deti o nich nevedia, no ani rodičia často krát nie.
A práve v lete 22. augusta bude mať premiéru slovenský film Kto je ďalší?
Snímka inšpirovaná skutočnými udalosťami z rôznych kontinentov sveta rozpráva o kontroverzných témach ako sexuálne vydieranie, kyberšikana a killfie.

Navštívte stránku filmu: https://ktojedalsi.sk

Pozrite si oficiálny trailer k novému filmu: https://youtu.be/jXO_eBIH-mE

Rozlúčka s deviatakmi

r9 mini„Otvárajú sa nám dvere,
dvere do ďalších škôl,
no tak ako vy, aj my vieme,
že čas tu strávený ozaj krásny bol ... „
Týmito slovami sa prihovorili deviataci svojím učiteľom a spolužiakom. Zaspomínali si na chvíle, keď prvýkrát sa im otvorili školské brány, keď spoznali svoju prvú pani učiteľku, nadviazali pevné priateľstvá, zažili prvé lásky i sklamania. Keď zdolali prvé previerky, testovania, či prijímacie pohovory na stredné školy.

Eko-deň na Kapušianskom hrade

kapusany mini26.6.2019 sa žiaci siedmeho ročníka zúčastnili eko-dňa na Kapušianskom hrade. Zrúcaninou hradu nás sprevádzal p. Petrásek, ktorý nám porozprával zaujímavosti o hrade a okolí. Okrem toho, že žiaci zvládli výstup na hrad v horúcom počasí výborne, vystúpili na novo zrekonštruovanú hradnú vežu a vypracovali aj niekoľko zadaní v pracovnom liste.
Tento eko-deň určite nezostane bez krásnych spomienok na čarokrásny výhľad, záhadné zákutia hradu či kúsok histórie, ktoré umocnili pozitívne dojmy z pekného dňa.

Ranč Breziny Pavlovce

brezinyŽiaci 4. C sa v stredu 26.6. rozlúčili so školským rokom i prvým stupňom v príjemnom prostredí Slanských vrchov v Pavlovciach. Ranč Breziny im umožnil i jazdu na koni. Chutný obed pre deti pripravili rodičia na ohni. Cesta vlakom po dni plnom zážitkov ubehla veľmi rýchlo.

OZNAM

Oznamujeme rodičom, že dňa 27.6.2019 (štvrtok) bude činnosť ŠKD z dôvodu hodnotiacej porady skrátená do 13.00 hod.

OZNAM

Oznamujeme rodičom,                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         že dňa 27.6.2019(štvrtok)                                   bude činnosť ŠKD  z dôvodu hodnotiacej porady skrátená                                  do 13.00 hod.

Účelové cvičenie

uc miniOsobitnou formou vyučovania učiva ochrany človeka a zdravia sú účelové cvičenia. Sú povinnou súčasťou výchovy a vzdelávania na základnej škole. Cieľom je, aby žiaci boli schopní chrániť svoje zdravie a poskytnúť pomoc iným osobám. Tento cieľ nám pomáhali naplniť pracovníci Okresného úradu z odboru krízového riadenia vo Vranove nad Topľou. Členky krúžku Mladý záchranár pomáhali spolužiakom pri poskytovaní prvej zdravotnej pomoci. Žiaci šiesteho ročníka navštívili vranovský psí útulok, kde pracovníkom odovzdali potravu pre psíkov.

Školská športová olympiáda

sso miniV piatok 21.6.2019 sa mladí nadšenci pohybu zhromaždili na športovom areáli našej základnej školy. Školská športová olympiáda začala svižnými výkonmi našich mažoretiek. V úvodnom ceremoniáli nechýbal olympijský sľub a vztyčovanie vlajky za znenia olympijskej hymny. Súťažilo sa v disciplínach: beh na 60 m, beh na 300 m, štafetový beh, skok do diaľky, hod na cieľ, skok z miesta, v kolektívnych športoch – volejbal, futbal, vybíjaná, basketbal. Nechýbalo športové nasadenie a srdečné povzbudzovanie. Deň plný športu mal aj výchovný efekt, nakoľko tímové disciplíny ešte viac utužili žiacke kolektívy a naučili ich vzájomne kooperovať. Pri pohľade do natešených očí žiakov a ich šťastných úsmevov na tvári sme však víťazmi boli všetci, ktorí sme tento deň strávili spoločne.