jún
14

Návšteva v ZOO Košice

zooke miniDňa 14.6.2019 žiaci I. ročníka navštívili v rámci koncoročnej exkurzie ZOO Košice.
Prváci sa na návštevu ZOO v Košiciach veľmi tešili a preto im cesta autobusom rýchlo ubehla. Celé dopoludnie strávili pozorovaním cudzokrajných zvierat. Teplé, letné počasie spôsobilo, že väčšina zvieratiek bola zo svojich úkrytov vonku vo výbehoch. Žiaci obdivovali rôznych, pestrosfarbených, cudzokrajných vtákov, voľne sa pohybujúce pávy, nezbedné opice, oddychujúceho leva, plávajúce tulene, ťavy, tučniakov počas kŕmenia, krásnych pelikánov, labute, plameniaky, na stráži postavené surikaty a iné známe zvieratá. Pozorovaním skutočných zvierat a prečítaním informácii z priložených tabúľ si mohli prehĺbiť poznatky o pôvode zvierat, potrave, pohybe a ich zvyklostiach.

V priestoroch ZOO si žiaci zakúpili pamätné medaile s podobami zvierat a suveníry, ktoré im návštevu v ZOO Košice určite pripomenú.
Uchodení a s prázdnou peňaženkou sa všetci prváci v sprievode svojich pani učiteliek šťastne vrátili do školy.

 • IMG_4768
 • IMG_4769
 • IMG_4772
 • IMG_4773
 • IMG_4776
 • IMG_4777
 • IMG_4779
 • IMG_4784
 • IMG_4785
 • IMG_4788
 • IMG_4790
 • IMG_4792