Detský čin roka 2018

dcr miniDňa 30. 11.2018 skončilo hlasovanie za najcennejšie detské činy v siedmich kategóriách: Záchrana ľudského života, Pomoc v rodine, Pomoc rovesníkom, Pomoc ľuďom, Pomoc prírode, Dobrý nápad a Cena Sašky Fischerovej – Malý veľký čin. Žiaci našej školy sa každú jeseň zapájajú do detskej poroty. Tohto roku to bolo 429 detí. Ktoré detské skutky zarezonovali v srdciach hlasujúcich najmocnejšie, to sa dozvieme 12. decembra 2018. Projekt Detský čin roka je pod záštitou prezidenta Slovenskej republiky Andreja Kisku.

Ochranárik

ochr miniHornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou privítala dňa 30. 11. 2018 žiakov a ich pedagógov zapojených do výtvarnej súťaže "Ochranárik čísla tiesňového volania 112 a civilnej ochrany". V jej priestoroch sa totiž uskutočnilo vyhodnotenie okresného kola ročníka 2018/19. Predstavitelia Odboru krízového riadenia nášho mesta odovzdali ceny najlepším zúčastneným malým umelcom. Medzi nich patrí aj žiačka našej školy, ktorá získala 1. miesto v kategórii II. stupeň ZŠ s postupom do celonárodného kola, Slávka Palenčíková zo VII. B triedy, ktorú pripravila p. uč. Mgr. M. Borošová. K úspechu srdečne blahoželáme!

iBobor

ibobor miniNovemeber už tradične patrí súťaži iBobor aj v našej škole. Tento rok sa na nej zúčastnilo 76 žiakov. Spolu so 77 928 súťažiacimi z 979 škôl na celom Slovensku sme sa tak pripojili k medzinárodnej účasti na tejto zaujímavej informatickej súťaži. Súťažili sme v 4 kategóriách. Úspešným riešiteľom sa stal každý, kto dosiahol aspoň polovicu "kladných bodov". Teda úspešný riešiteľ musel v kategórii Drobec dosiahnuť aspoň 45 bodov zo 72, v kategórii Bobrík aspoň 60 bodov z 96 a v ostatných kategóriách aspoň 50 bodov z 80.

Technici na olympiáde

to miniDňa 29. 11. 2018 sa uskutočnilo okresné kolo Technickej olympiády v kategórii A dvojíc, pre žiakov 8. - 9. ročníka a v kategórii B jednotlivci pre žiakov 5. - 7. ročníka. Súťaž pozostávala z teoretickej časti formou testu a praktickej časti. V praktickej časti bolo úlohou súťažiacich zostrojiť výrobok na základe predloženého technického výkresu. V tejto súťaži v kategórii A obsadili žiaci našej školy Martin Kozák (9.C) a Tobias Mikloš (9.C) tretie miesto. V kategórii B sa žiak našej školy Jakub Kmec (7.B) umiestnil na druhom mieste. Všetkým oceneným blahoželáme a želáme veľa ďalších úspechov. Žiakov na súťaž pripravoval PaedDr. Marek Hermanovský.

Marínka Somarinka

ms miniPani spisovateľka Marka Staviarska o šibalke Marínke s tetovačkou kotvy na ramene, ktorá sa rozhodne nakrútiť film o námorníkoch.
Jedného dňa, keď sa Marínke Somarinke nepodarí zrealizovať jej sen, stať sa námorníčkou, rozhodne sa o tom aspoň natočiť film. Pomáha jej dedo, scenárista. S kamarátmi Jonášom a Krišpínom, mamkou a tatom, dedom a psom Indym zažívajú vďaka tomu každý deň zaujímavé príhody a dobrodružstvá. Práve cez ne Marínka predstaví celý postup výroby filmu. Nenápadne, vtipne, hrou.
Takto Marínku Somarinku predstavila Marka Staviarska žiakom IV.C triedy v Hornozemplínskej knižnici zaujímavou prezentáciou, čítaním i besedou.

Slávici z lavice

slavici miniJubilejný 5. ročník školského kola súťaže v speve populárnych piesní Slávici z lavice mal niekoľko noviniek. Prebiehal v priestoroch veľkej telocvične a niektorých účinkujúcich sprevádzala školská kapela. Rekordný bol aj počet súťažiacich, ktorí prišli zabojovať o titul Slávika z lavice. Bolo ich 19 a súťažili v troch kategóriách. Ich výkony potleskom podporili spolužiaci, učitelia i rodičia. Svojím krásnym spevom všetkým spríjemnili štvrtkové popoludnie.
Výkony hodnotila porota v zložení: Mgr. D. Kráľová, Mgr. D. Kolesárová, Mgr. Z. Mičejová, Mgr. Z. Štefanková.

nov

HLASUJ ZA NAŠU ŠKOLU A VYHRAJ!

nnl miniMilí žiaci, rodiča a všetci naši priatelia! Práve prebieha online hlasovacia súťaž, v ktorej môžeme ako škola získať skvelo vybavenú počítačovú učebňu v hodnote 7 000 €, no to ani zďaleka nie je všetko. Každý z vás, hlasujúcich, má šancu vyhrať jednu zo skvelých cien. Tak poďte do toho s nami. Pozvite svojich rodičov, priateľov a súrodencov, nezabudnite na strýka, tetu, babku a dedka... Hlasovať môžete všetci na tomto linku: https://nanovylevel.sk/