okt
29

Vznik Československa

stefanik miniDruháci si 29.10. pripomenuli 100. výročie vzniku Československa. V krátkom filme sa dozvedeli o osobnostiach, ktoré sa zaslúžili o vznik Československa. Pozreli si dobové zábery z tohto obdobia. V krátkom kvíze hádali význam českých slov a viet. Zistili, že čeština je jazyk, ktorému celkom dobre rozumejú. Odmenou za ich vedomosti im bola vtipná česká animovaná rozprávka Maxipes Fík ve škole.

okt
26

Šarkaniáda

sarkaniada miniK jeseni neodmysliteľne patria nádherne sfarbené stromy, gaštany, ale aj šarkany vznášajúce sa v jesennom vetre. Práve o priaznivý vietor spoločne zaspievanou piesňou „Šarkan“ prosili 26. októbra 2018 deti ŠKD. Ich prosba bola vyslyšaná a teplé, mierne veterné odpoludnie deťom i šarkanom prialo. Niektoré vyleteli vysoko, niektoré sa poškodili, zamotali, alebo pristáli na strome. Dobrú náladu nepokazili ani „neposlušné šarkany“, ktoré odmietli lietať. Išlo predsa o detskú radosť a úsmev.

okt
22

Bolo raz jabĺčko krásne, malo líčka červené....

dj miniDňa 22.10.2018 si naši prváčikovia pripomenuli Deň jabĺk rôznymi aktivitami. Projektovým vyučovaním, skladaním jablkového puzzle, modelovaním jabĺčok, prekonávaním jablkodráhy a jablkopočtami. Na záver nechýbala šťavnatá ochutnávka tohto zdravého ovocia a sladkých zdravých dobrôt. V tento deň si druháci na hodinách vypracovali pracovné listy, kde sa dozvedeli o význame jabĺk pre zdravie človeka. Ochutnali jablkovú šťavu, detskú výživu aj čerstvé jablko. Súťažili o najkrajšie doma vypestované jabĺčko.

okt
19

Plody jesene

plodjes miniJeseň je obdobie plné farieb, babieho leta a bohatého výberu dozrievajúcich plodov. V tomto období príroda ponúka veľa možností pre obohatenie tela i ducha každého človeka. Šikovné ruky našich žiakov, za pomoci rodičov a pedagógov, vytvorili z bohatého výberu prírodného bohatstva jesene nádherné obrazce, ktoré sme mohli obdivovať v dňoch od 8. do 19. októbra 2018 v priestoroch našej školy na už tradičnej výstavke, ktorú každoročne pripravujeme pod názvom "PLODY JESENE".

okt
15

Vzťahy v triede

vzvt miniV každej triede sa nachádza rôzne zoskupenie žiakov. Nájdeme v nej obľúbené, neobľúbené, až odmietané deti. Dokonca sa časom objaví aj neformálny vodca triedy. Samozrejme, stáva sa to. Imponuje im práve preto, že odvráva učiteľom, porušuje pravidlá, nezáleží mu na známkach, nerešpektuje autority, nemá disciplínu, sebakontrolu. Keď niečo vymyslí, vie pre to získať veľa spolužiakov. Disciplínu v triede vedia narušiť aj odmietané deti, pretože si chcú získať lepšiu pozíciu a chcú byť obľúbenými alebo aspoň prijatými. Úplne najhoršia vec, čo sa dieťaťu v triede môže stať je, ak je prehliadané. Nikoho nezaujíma, nikomu nechýba. Dieťa býva potom z toho nahnevané a rieši to často neprijateľnými spôsobmi.

okt
16

Čarovná farbička

cf miniČarovné farbičky opäť po roku kúzlili dňa 16.10.2018. V to októbrové popoludnie sa zišli naši zanietení umelci ( žiaci 1. - 8. ročníka), aby rôznymi výtvarnými technikami zobrazili myšlienku tohto ročníka výtvarnej súťaže "Keby som bol kúzelníkom".
Súťažiacim vôbec nechýbali čarovné paličky, tie nahradili farbičkami a štetcami a vytvorili veľmi zaujímavé výtvarné práce. Milým spestrením atmosféry súťaže bola aj aktívna účasť detí z MŠ Okulka a Sídlisko II, za čo im veľmi pekne ďakujeme!

okt
15

Príroda lieči

prili miniUž naše staré mamy vedeli, že drobné poranenia a choroby sa dajú liečiť bylinkami, či prírodnými masťami. Ako využívať rôzne bylinky a liečivé rastliny sa deti v ŠKD dozvedeli od našej pani vychovávateľky „bylinkárky“ M. Holpovej. Deťom porozprávala o liečivých rastlinách, ktoré rastú v našom okolí, a ktoré nám môžu poslúžiť aj ako prevencia proti rôznym chorobám. Milé a poučné stretnutie vzbudilo záujem o bylinky, rastúce v našom okolí.