sep
28

Európska noc výskumníkov

ens miniDňa 28. 9. 2018 o 10,00 hod v priestoroch obchodného centra Atrium Optima v Košiciach slávnostne otvorili v prítomnosti organizátorov a partnerov podujatie Európska noc výskumníkov, ktorého sa zúčastnili aj žiaci 8. ročníka našej školy so svojimi učiteľmi. Podujatie zasvätilo návštevníkov nielen do tajov vedy, ale najmä ukázalo, že malý výskumník drieme v každom z nás. Zistili sme, že nezáleží na tom, či máme na sebe biely plášť a po ruke špeciálne vybavenie, základným nástrojom vedca je totiž jeho zvedavosť a chuť objavovať. Na podujatí bolo 81 stánkov, kde sme sa dozvedeli aj prečo nie sme všetci rovnakí, ako sa dá vyrobiť zmrzlina na počkanie, ako fungujú magnety. Naši žiaci boli veľmi šikovní, sami si vyrobili žabí sliz a vyhrali množstvo drobných súťaží. Z podujatia sme si odniesli veľa poučného, zábavného, inšpirujúceho.

Ďakujeme organizátorom, študentom Technickej univerzity v Košiciach, Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach, Univerzity veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach, Univerzity Komenského v Bratislave, Prešovskej univerzity v Prešove a výskumným ústavom Slovenskej akadémie vied za krásne strávené dopoludnie s vedou.

  • 01
  • 02
  • 03
  • 04
  • 05