okt
17

Exkurzia v spoločnosti BUKÓZA HOLDING, a.s.

bukoza mini17.10.2019 bol pre deviatakov trochu netradičný. Strávili ho prehliadkou Skupiny spoločnosti Bukóza Holding a.s., kde sa najprv na prednáške dozvedeli základné informácie o spoločnosti. O pracovných pozíciách, o ktoré sa po skončení štúdia môžu uchádzať. Najväčšou výrobnou spoločnosťou je Bukocel a.s., kde sa spracúva prevažne bukové drevo. To sa najprv naseká, potom sa varí, neskôr sa vybieli a nakoniec sa suší. Finálnym produktom je bielená papierenská buničina, ktorá sa vyváža a slúži na výrobu grafických, hygienických, baliacich a špeciálnych druhov papiera. Po prednáške nasledovala prehliadka celého výrobného procesu.
Veríme, že táto exkurzia bola pre žiakov zaujímavá a pomôže im pri výbere strednej školy.

  • 01
  • 02
  • 03