dec

USMERNENIA a POKYNY od 7.12.2020

Na základe konzultácii s RÚVZ Vranov nad Topľou, v súlade s pokynmi a usmerneniami Ministerstva školstva, nastavujeme organizáciu a podmienky výchovy a vzdelávania na ZŠ Sídlisko II od 7. novembra 2020 nasledovne:

• 1. stupeň naďalej pokračuje v klasickej prezenčnej forme výučby podľa rozvrhu
  • 2. stupeň pokračuje v dištančnej forme - viac informácii nájdete na odkaze → Dištančné vzdelávanie

PREZENČNÁ FORMA - 1. stupeň

• Prevádzka školy bude prebiehať v čase od 6.30 h do 17.00 h.
  • Vstup žiakov do školy bude možný od 6.30 h do 8.00 h.
  • Príchod a odchod žiakov presne určenými vchodmi:
    • Prváci – VCHOD č. 1 – spredu ("prvácky vchod")
    • II.A, II.B, III.A – VCHOD č. 2 - bočný vchod pri službe – malá bránka ("malý" dvor)
    • II.C, II.D, III.B, III.C a III.D - VCHOD č. 3 - zadný vchod ŠKD – priestor, kde sa koná slávnostné otvorenie nového šk. roka
    • žiaci 4. ročníka
       príchod - VCHOD č. 4 – zadný vchod určený pre 2. stupeň
      → odchod VCHOD č. 2 - bočný vchod pri službe – malá bránka ("malý" dvor)
  • Činnosť ŠKD bude do 17.00 h.  Žiadame rodičov o dochvíľnosť pri vyzdvihnutí dieťaťa z ŠKD pri určenom vchode v presne stanovený čas (odkonzultovaný a vopred dohodnutý s triednym učiteľom/vychovávateľkou ŠKD), nakoľko nám to potom komplikuje a neustále prerušuje systematickú edukačnú prácu v Školskom klube detí.
  • Telocvičňa a ostatné vnútorné priestory na šport a iné pohybové aktivity sa do odvolania nevyužívajú.
  • CVČ a krúžková činnosť nie je povolená.
  • Zákonný zástupca je povinný zabezpečiť pre žiaka 2 rúška a papierové vreckovky.
  • Vstup rodičov/zákonných zástupcov do budovy školy nie je povolený!

NEZABUDNITE: Po každom prerušení dochádzky žiaka do základnej školy v trvaní viac ako 3 dni predkladá rodič písomné vyhlásenie zákonného zástupcu o tom, že žiak neprejavuje príznaky prenosného ochorenia a nemá nariadené karanténne opatrenie – podpisuje rodič:

Vážení rodičia a žiaci!

Vedenie školy Vás chce požiadať o maximálnu zodpovednosť a súčinnosť pri účasti Vašej dcéry/syna na vyučovacom procese, prihliadajúc na zdravotný stav členov Vašej rodiny. Ďakujeme.