aug

Nové workoutové ihrisko v našom športovom areáli

woi miniV našom športovom areáli nám pribudlo nové športovisko. Je ním Workoutové ihrisko, ktoré sa nám podarilo vybudovať počas letných prázdnin, vďaka zapojeniu školy do grantovej schémy Prešovského samosprávneho kraja.
Street workout je kombináciou funkčného tréningu v spojitosti s cvičením s vlastnou váhou. V dnešnej dobe sú takéto cvičenia veľmi populárne medzi mládežou ako aj širokou verejnosťou.
Naše workoutové ihrisko bude ponúkať stroje na spevnenie celého tela aj kardio tréning. Bicykel, veslovací, eliptický trenažér ako aj kardio tréning ponúknu možnosť precvičenia celého tela. Na spevnenie svalových hmôt nám poslúži šikmá lavička a horný zdvihák, pre zdatnejších budú k dispozícii bradlá i hrazda.

Slávnostná rozlúčka deviatakov

deviataci miniPosledný stisk ruky,
úsmev na rozlúčku
alebo slzy možno, snáď,
veď posledný raz
chytíme do rúk kľučku,
ktorú sme stlačili tisíckrát.

Čas. Je to niečo, čo nemôžeme zastaviť, zrýchliť ani spomaliť. Oznamuje nám, že je začiatok alebo koniec. Aj čaša našich deviatakov sa naplnila až po okraj a nadišiel čas rozlúčky so základnou školou. V stredu 30.6.2021 sa v átriu školy konala slávnostná rozlúčka žiakov 9. ročníka. Lúčili sa so školou, so svojimi triednymi učiteľmi, spolužiakmi i všetkými učiteľmi. V rámci veľmi pekného kultúrneho programu vystúpila s básňou M. Višňovská a poďakovanie učiteľom za žiakov odznelo v podaní Z. K. Durkajovej. Po príhovore riaditeľa školy Mgr. Petra Kocáka nasledovalo odmeňovanie žiakov knihami za reprezentáciu školy a výborné výsledky. V závere programu vystúpili s piesňou členovia školskej kapely S. Dobranská, J. Duhoňová, E. Demčíková, N. Mrusková a M. Vancák, ktorých sprevádzali na hudobných nástrojoch Mgr. Peter Šofranko, Mgr. Matúš Boroš a žiak M. Baník.

jún

Zbierka „Urob dobrý skutok, podeľ sa!“

kcsol miniV mesiaci jún mali žiaci našej školy prostredníctvom zbierky „Urob dobrý skutok, podeľ sa!“ možnosť podeliť sa o svoje školské pomôcky (tašky, peračníky, zošity, perá, farbičky, a pod.) s deťmi z Komunitného centra v Soli. Táto dobrovoľná zbierka použitých, no zároveň zachovalých školských pomôcok je dôkazom toho, že ak každý prispejeme svojou troškou dobra, znásobíme tak pocit radosti a šťastia iných ľudí. Množstvo odovzdaných pomôcok potvrdilo, že pomoc druhým nie je našim žiakom ľahostajná. Úprimne ďakujeme každému, kto sa do tejto zbierky zapojil a veríme, že v budúcnosti v podobných aktivitách budeme pokračovať.

EXPERT geniality show

logo expertEXPERT je celoslovenská vedomostná súťaž pre žiakov 2. stupňa základných škôl a stredné školy. Svojimi úlohami sa podobá súťaži Všedkovedko, ktorú naši prvostupniari už dobre poznajú. Niekoľkokrát odkladaná súťaž sa nakoniec uskutočnila 14.5.2021. Zúčastnilo sa jej 10 odvážnych piatakov, ktorí mali chuť zmerať si sily s rovesníkmi z celého Slovenska. Popasovali sa s dvomi súťažnými témami: Ako funguje svet a Päť jazykov kultúry. Balík s odmenami dorazil až predposledný deň školského roka, takže všetci súťažiaci si odnášali spolu s vysvedčeniami aj ceny a diplomy. Tí, ktorí sa umiestnili v prvej štvrtine rebríčka, získali diplom Expert:
Monika Juhasová – V.C – sa stala Expertom v obidvoch témach
Noemi Mitriková – V.A - Expert Päť jazykov kultúry
Matúš Novikmec – V.A - Expert Päť jazykov kultúry
Srdečne blahoželáme!

Návšteva primátora

prvaci mini„Sláva nám! Sláva nám! Sme prváci – dobrí žiaci, nie nejakí darebáci. Statoční sme, bystrí, smelí, usilovní ako včely...“
Týmito slovami prváckej hymny a tiež piesňou, milým slovom, privítali dnes naši najmladší žiaci pána primátora Ing. Jána Ragana a vedúcu OŠ Mgr. Valériu Novikmecovú na našej škole. O tom, že sú naozaj šikovní ich presvedčili básničkami a pesničkami.
Prváčikovia spoznali čarovný svet malého školáka a úspešne zvládli prvý ročník. Naučili sa písať, čítať, počítať a zažili veľa nového a zaujímavého. Riaditeľ školy Mgr. Peter Kocák predstavil všetky triedne pani učiteľky a vychovávateľky prvého ročníka. Pán primátor sa prváčikom prihovoril milým a láskavým slovom a potešil ich malým darčekom. Na záver si urobili na pamiatku spoločnú fotografiu v krásnom átriu našej školy. Bolo to veľmi príjemné stretnutie, z ktorého mali všetci veľkú radosť.
„Na známosť sa všetkým dáva mimoriadna, zvláštna správa: Tak ako vždy v tomto čase, školský rok sa končí zase...“

Súťaž s mravčekom Bifľoškom - vyhodnotenie

ferdo miniŽiaci sa mohli zapojiť do súťaže, ktorá bola v časopise Príma Bifľoško. Vyriešili osemsmerovku, z ostávajúcich písmen vznikla otázka. AJ RASTLINY PLAČÚ? (Kedy sa to deje?) V dnešnej dobe je už každý zvyknutý používať špeciálne prístroje na určovanie počasia a kedysi dávno kvety pomáhali našim predkom spoznávať napríklad prichádzajúci dážď. V prírode je však veľa takýchto rastlín. Takže napríklad pred dažďom „plačú“ javory či pagaštany konské.
Kvapky rosy, uzavreté puky kvetov najčastejšie naznačujú, že má pršať, a prudké kvitnutie predznamenáva slnečné počasie.
Všetci osemsmerovku vyriešili správne. Tridsiati žiaci si prevzali odmenu.

Matematický klokan – úspešní riešitelia

klokan mini1.ročník