mar

Prvenstvo v súťaži ELEKTROmatik

spse miniDňa 18. 3. 2021 sa tím pod názvom „ZSDVOJKAvt“ zúčastnil posledného školského kola matematickej súťaže ELETROmatik organizovanej prestížnou strednou školou SPŠE v Prešove. Náš tím tvorili Igor Višňovský a Jakub Mehaj z IX. C, Jakub Adam zo VII.A a Richard Vasilko zo VII.B. Do súťaže sa zapojilo 22 tímov zo 14 základných škôl. Do posledného kola postúpilo len 6 najlepších tímov. Prvé dve kolá absolvovali súťažiaci domácim riešením úloh. Školské online kolo sa realizovalo prostredníctvom aplikácie CISCO WEBEX MEETINGS, ktorú aktuálne používajú žiaci na tejto strednej škole počas dištančného vzdelávania. Naši chlapci ukázali, že vedia spolupracovať v tíme, riešiť spolu nielen zaujímavé, ale aj náročné matematické úlohy a spoločne sa dohodnúť na správnych odpovediach, s ktorými si hravo poradili. Zvládli to jednoducho na výbornú, a tak si spoločne vybojovali 1. miesto. Ukázali, že majú výborné vedomosti z matematiky, súťažného ducha a vedia zvoliť správnu taktiku v snahe získať čo najviac bodov v celkovom poradí.
V mene našej školy im preto srdečne gratulujeme.
Diplomy a ceny, ktoré pre účastníkov súťaže venovala SPŠE a Nadácia SPŠE, sú už pripravené a budú doručené do našej školy.
Súťažiacich pripravoval a motivoval Mgr. Matúš Boroš.