apr

Prvenstvo s postupom do celoštátneho kola Pytagoriády

pyt miniPytagoriáda je postupová matematická súťaž jednotlivcov, v ktorej si každoročne zmerajú sily žiaci v počítaní príkladov aj v rýchlosti počítania. Každé kolo spočíva v riešení súboru 15 úloh do 60 minút.
V dňoch 29. a 30. 3. 2022 sa konalo okresné kolo Pytagoriády, ktorého sa zúčastnili aj naši žiaci po úspešnom absolvovaní školského kola. Do okresného kola postúpil každý žiak, ktorý získal v školskom kole minimálne 15 bodov.
• V kategórii P3 sa na 2. mieste umiestila Simona Karasová III.D, 3. miesto získal Róbert Ďurana III.D. Žiakov pripravovala pani učiteľka Imrichová.
Medzi úspešných riešiteľov sa ešte zaradili Tomáš Molčan III.C, Adam Lazor III.C, Alžbeta Anderková III.D a Zuzana Štofová III.D.
• V kategórii P4 sa na 1. mieste umiestil Daniel Mihalčin IV.B pod vedením pani učiteľky Kobielskej.
Úspešnými riešiteľmi v tejto kategórii boli Jozef Veliký IV.C a Diana Demčáková IV.A.
• V kategórii P5 sa medzi úspešných riešiteľov zaradila Vanesa Pisarčíková V.C a Daniel Berta V.A.
• V kategórii P6 úspešným riešiteľom bol Viktor Kóňa VI.B.
• V kategórii P7 sa na 1. mieste umiestil Milan Gešperik VII.A a na 3. mieste Mária Sabolová VII.D
• V kategórii P8 sa o 2. a 3. miesto rovnakým počtom bodov delia Tamara Ivanová VIII.B a Richard Vasilko VIII.B
Veľkým úspechom pre našu školu je úspech Milana Gešperika, ktorý si zo 42 súťažiacich z celého okresu vybojoval prvenstvo a postup do celoštátneho kola.
Všetkým súťažiacim ďakujeme za účasť a blahoželáme k dosiahnutým výsledkom.
Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - https://zsdvojka.sk/images/2021_2022/foto/pytok