okt
01

ECO ENERGY TOUR

eet2 miniZapnúť svetlo, nabiť mobil, pustiť televíziu alebo zohriať jedlo sú aktivity, ktoré považujeme za neoddeliteľnú súčasť nášho každodenného života. Ako však taká elektrina vzniká a ako je možné, že je nám k dispozícii kedykoľvek a takmer kdekoľvek? Spoločne sme na to hľadali odpovede v rámci eko-výchovného programu ECO ENERGY TOUR s Thomasom Puskailerom a Ondrejom Antálkom, ktorý sa konal v našom meste v MsDK 1. októbra 2019.
Počas tejto vzdelávacej šou sme sa oboznámili so svetom energie. Zábavným spôsobom sme sa dozvedeli, aké rozličné zdroje energie máme na svete a na Slovensku k dispozícii, ako a na čo všetko energiu využívame a akým spôsobom sa dostane až k nám domov.

Nakoľko sa program ECO TOUR venuje problematike životného prostredia a ekológie, program poukazuje na dôležitosť využívania zelenej energie a tiež ponúka jednoduché tipy a triky na šetrenie elektrickej energie, ktorými môžeme výrazným spôsobom zlepšiť stav našej planéty. To všetko nám ponúkol hodinový interaktívny program, ktorého súčasťou boli súťaže, kvíz, eko-pesničky či krátke videá so známymi osobnosťami šoubiznisu. Čerešničkou na torte a zároveň prekvapením pre všetkých bol krst nového CD školskej kapely ŤAHÁK, ktoré pokrstili Ondro s Thomasom a od srdca zaželali ešte veľa dobrých spevákov, hudobníkov a dobrých pesničiek celej kapele. Krst okorenili Ema Demčíková so skladbou Yes, I do a Nina Mrusková s Mišom Vancákom v duete V slepých uličkách od Mekyho Žbirku a Mariky Gombitovej. Po krste nás potešila autogramiáda Thomasa Puskailera a Ondreja Antáleka, počas ktorej sme si mohli zakúpiť náramky, tričká a iné drobnosti s logom tejto šou.

 • img_3251
 • img_3253
 • img_3272
 • img_3304
 • img_3321
 • img_3324
 • img_3334
 • img_3352
 • img_3359
 • img_3384
 • img_3396
 • img_3403
 • img_3410
 • img_3436
 • img_3458
 • img_3469
 • img_3478
 • img_3481
 • img_3485

Silné stránky školy

1. ŠKOLSKÝ VZDELÁVACÍ PROGRAM VZDELANIE PRE ŽIVOT zabezpečujúci kvalitný výchovno–vzdelávací proces obohatený o:
- pestré metódy a formy práce;
- moderné didaktické prostriedky a učebné materiály;
- vyučovanie pomocou portálu Class Server;
- doplnené voliteľné predmety: spoločenská výchova, mediálna výchova, dopravná výchova;
- cudzíe jazyky: anglický, nemecký;
- anglický jazyk od 2. ročníka
uskutočňovaný v:
- triedach postupne zariaďovaných  novým školským nábytkom a  IKT technikou;
- počítačových a multimediálnych učebniach;
- jazykových učebniach;
- dielňach;
- chemickej učebni;
- cvičnej kuchynke;
- školskej knižnici;
- na vlastnom detskom dopravnom ihrisku;
- dvoch telocvičniach a športových ihriskách;
2. V MIMOVYUČOVACOM ČASE
poskytuje výber záujmových aktivít v:
Centre voľného času podľa vlastného výchovného programu – POHYBOM KU ZDRAVIU združujúceho:
- volejbalový záujmový útvar;
- detský folklórny súbor Cifroško;
- tanečný súbor Varanovia;
ďalších  záujmových útvaroch:
- literárno - dramatické,
- počítačové,
- matematické,
- dopravné,
- športové,
- turistické.

3. REALIZÁCIA PROJEKTOV

4. Dvakrát ročne vydávaný ŠKOLSKÝ  ČASOPIS PRÍMA BIFĽOŠKO A BIFĽOŠKO

5. ŠKOLSKÝ KLUB DETÍ – v čase od:
06.30 - 08.00 hod.
11.40 – 17.30 hod.

6. AKTÍVNA SPOLUPRÁCA S RODIČMI A MESTSKÝMI INŠTITÚCIAMI