sep
24

Piataci v knižnici

Piataci v knižniciV posledný septembrový týždeň žiaci 5. ročníka navštívili Mestskú knižnicu vo Vranove nad Topľou. Počas tejto návštevy, sprievodným slovom pani Elena Kladná, predstavila deťom životné osudy a bohatú tvorbu zberateľa slovenskej ľudovej slovesnosti Pavla Dobšinského.

Pri čítaní rozprávok si mnohé deti zaspomínali na príbehy z detstva, ktoré im pred spaním čítavali rodičia, a pritom ani netušili, že sú to zozbierané ľudové rozprávky z čias našich prastarých rodičov, ba dokonca ešte omnoho starších dôb. Aj vďaka zberateľskej činnosti Pavla Dobšinského zostali tieto klenoty dodnes uchované a pohládzajú srdce tak detského, ako aj dospelého čitateľa.

Deťom sa v knižnici náramne páčilo a mnohé z nich odchádzali s rozhodnutím, čoskoro sa na toto pokojné miesto plné zaujímavých príbehov vrátiť.

 • navsteva_kniznice_01
 • navsteva_kniznice_02
 • navsteva_kniznice_03
 • navsteva_kniznice_04
 • navsteva_kniznice_05
 • navsteva_kniznice_06
 • navsteva_kniznice_07
 • navsteva_kniznice_08
 • navsteva_kniznice_09
 • navsteva_kniznice_10
 • navsteva_kniznice_11
 • navsteva_kniznice_12
 • navsteva_kniznice_13

Foto: ZŠ Sídlisko II 1336, Vranov nad Topľou